Арда и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 3:3 в мач от последния кръг в efbet Лига. Срещата беше без значение и за двата отбора, които предложиха отворен футбол.

Спас Делев вкара два гола за домакините, а един добави Тонислав Йорданов. В 13-ата минута Алексадър Колев се разписа за "смърфовете", в 65-ата минута Димитър Илиев намали, а крайният резултат оформи Александър Иванов минута преди края.

Локомотив завърши сезона на второ място с 61 точки, докато Арда остава четвърти с 50 точки. Тимът на Николай Киров ще играе с Черно море бараж за Лига на Конференциите.

Двубоят започна много силно за домакините, които поведоха още в 4-ата минута. Александър Георгиев центрира, а топката стигна до Спас Делев. Деветката нямаше проблем от удобна позиция да порази вратата.

Пловдивчани успяха да изравнят в 13-ата минута. Тогава Момчил Цветанов с прецизно центриране качи топката на главата на оставения непокрит Александър Колев, който с глава вкара дебютния си гол за Локомотив.

В 43-ата минута Спас Делев вкара страхотен гол. Нападателят получи пред наказателното поле, финтира последователно Малембана, Масоеро и Колев, за да се озове сам срещу Томов и го преодоля за втори път.

В 50-ата минута Арда стигна до трети гол. Георги Атанасов върна към Деян Лозев, който центрира в наказателното поле, където Тонислав Йорданов изпревари вратаря и с глава насочи към далечния ъгъл - 3:1.

В 65-ата минута "смърфовете" се върнаха в мача. Карагарен намери оставения непокрит Димитър Илиев. Той стреля веднъж, но топката се отби в крак на бранител. Тя обаче се върна обратно в краката на голмайстора и от втория опит той не сгреши.

В 89-ата минута "смърфовете" стигнаха до изравнителен гол. Цветанов центрира по земя в наказателното поле. Топката малко стигна до Александър Иванов, който овладя и отправи удар,а  след рикошет кълбото се озова във вратата за крайното 3:3.

Арда - Локо (Пловдив) 3:3
1:0 Спас Делев (4), 1:1 Александър Колев (13), 2:1 Спас Делев (43), 3:1 Тонислав Йорданов (50), 3:2 Димитър Илиев (65), 3:3 Александър Иванов (88)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
4- ГОЛ ЗА АРДА! Александър Георгиев центрира, а топката стигна до Спас Делев. Деветката нямаше проблем от удобна позиция да порази вратата - 1:0!
13-
ГОЛ ЗА ЛОКО! Цветанов центрира отляво и намери Александър Колев, който стреля с глава и прати топката във вратата за 1:1.
43-
ГОЛ ЗА АРДА! Делев получи пред наказателното поле, финтира Масоеро, Малембана и Колев и се озова очи в очи с Томов. Играчът на Арда с прецизен удар реализира
45- Край на първото полувреме
__________________________________
46- Начало на второто полувреме
50-  ГОЛ ЗА АРДА! Лозев получи топката на крилото и центрира пред вратата на Локо, а там Тонислав Йорданов с глава вкара трети гол за домакините
65- ГОЛ ЗА ЛОКО! Димитър Илиев получи в наказателното поле, стреля веднъж, но топката се отби в крак на бранител. Тя обаче се върна обратно в краката на голмайстора и от втория опит той не сгреши.
87- ГОЛ ЗА ЛОКО! Цветанов центрира по земя отдясно в наказателното поле, а топката стигна до Александър Иванов, който отправи удар и реализира за 3:3.
90- Край на мача

Арда: 36. Васил Симеонов, 9. Спас Делев(55-17. Иван Коконов), 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел, 18. Георги Атанасов (74-33. Иван Тилев), 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев (77-8. Милен Желев), 24. Алекс Петков(46-4. Милен Стоев), 27. Емил Мартинов, 77. Мартин Костадинов, 98. Тонислав Йорданов (56-37. Жуниньо)
Резерви: 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 17. Иван Коконов, 33. Иван Тилев, 37. Жуниньо, 80. Лъчезар Котев
Треньор: Николай Киров

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов, 5. Дейвид Малембана, 25. Лукас Масоеро, 11. Конър Руан, 39. Парвиз Умарбаев (55-34. Петър Витанов), 44. Даниел Иванов, 4. Александър Колев (66-20. Иван Арамазов), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен (82-16. Иван Михайлов), 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев (66-15. Георги Мавродиев )
Резерви: 1. Илко Пиргов, 6. Видол Сейменски, 20. Иван Арамазов, 16. Иван Михайлов, 19. Александър Иванов, 34. Петър Витанов, 15. Георги Мавродиев
Треньор: Александър Тунчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение