ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Филип Буков и Теди Кацарова в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА 1948 и Левски изиграха интригуващ мач в Бистрица в пряк спор за третото място в Еfbet Лига, завършвайки 2:2. Това бе първа среща и за двата отбора в плейофите. В редовния сезон ЦСКА 1948 победи Левски с 1:0 (в първия кръг), а на "Герена" приключиха при 0:0.

Тази вечер обаче футболистите на Тодор Янчев и Елин Топузаков предложиха голово шоу на публиката, а зрителите станаха свидетели и на обрат.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Голмайсторът на Efbet Лига Ивайло Чочев откри резултата още във втората минута и даде преднина на ЦСКА 1948. "Сините" съумяха да осъществят обрат - в 18-ата минута Рикардиньо изравни, а в 25-ата точен във вратата на Даниел Наумов беше и друг бразилец - Уелтън.

"Червените" започнаха по-активно и втората част, изранявайки в 49-ата минута чрез Парвиз Умарбаев - 2:2. До края имаше още няколко интересни ситуации, предимно пред вратата на Пламен Андреев, но до ново попадение не се стигна.

В 63-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Алекс Колев беше повален в наказателното поле на Левски. Нападателят на ЦСКА 1948 падна след влизане на Ван дер Каап. Съдията Георги Гинчев остави играта да продължи, а и не получи сигнал от ВАР.

Янчев и Топузаков извършиха по няколко смени, но и това не доведе до промяна на резултата и оспорваната среща приключи 2:2. След равенството третият в класирането ЦСКА 1948 запазва преднината си от 5 точки пред "сините", които са четвърти.

След седмица "сините" ще гостуват на Локомотив (Пловдив) - на 21 май (неделя) от 20:00 часа, а ЦСКА 1948 ще се изправи във Варна срещу Черно море - на 20 май от 17:30 часа.

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2022/2023

ЦСКА 1948 - ЛЕВСКИ 2:2
1:0 Ивайло Чочев (2), 1:1 Рикардиньо (18), 1:2 Уелтън (25), 2:2 Парвиз Умарбаев (49)

Пo-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
 ГОЛ! ЦСКА 1948 успя да поведе още в началото - 1:0. Голмайсторът на Efbet Лига Ивайло Чочев се извиси в наказателното поле на Левски, където бе изпуснат от Ноа Сонко Сундберг, и се разписа, засичайки с глава центриране на Георги Русев от ъглов удар.
6 - Извеждащо подаване към Петрис вдясно, той навлезе в наказателното поле на ЦСКА 1948 и опита остро подаване, което бе избито в корнер.
18  ГОЛ! Рикардиньо изравни - 1:1. Бразилският нападател на Левски се разписа след извеждащо подаване на Ивелин Попов.
25
ГОЛ! Левски осъществява обрат и вече води с 2:1. Уелтън се разписа с глава във вратата на Даниел Наумов след центриране на Филип Кръстев.
29 - Играта беше прекъсната за около минута заради проблем с екипировката на съдията Георги Гинчев.
34 - Спасяване на Пламен Андреев след центриране на Симеон Петров.
35 - Даниел Наумов успя да избие топката, но остана на земята, Ивелин Попов пое, тръгна към вратата, стреля, но защитник изби.
38 - Георги Русев изпълни пряк свободен удар, Андреев изби, играч в червено стреля, стражът на Левски изби в корнер.
42 - Нова опасност пред вратата на Левски, Ван дер Каап блокира удар на Умарбаев.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
49  ГОЛ! Парвиз Умарбаев вкара за 2:2! Футболистите на Тодор Янчев организираха контраатака, Алекс Колев получи топката от Чочев вдясно в наказателното поле на Левски, центрира към Марио Топузов, който свали с глава и Парвиз Умарбаев вкара отблизо.
63  Претенции на домакините за дузпа, след като Алекс Колев беше повален в наказателното поле на Левски. Нападателят на ЦСКА 1948 падна след влизане на Ван дер Каап. Съдията Георги Гинчев остави играта да продължи, не получи и сигнал от ВАР.
67 - Удар на Илиян Стефанов не затрудни Наумов.
74  Първи жълт картон в мача. Получи го Ван дер Каап за груб фаул срещу Алекс Колев.
76  Отлична намеса на Андреев. Георги Русев пусна извеждащо подаване за Чочев, който между Сундберг и Ван дер Каап стреля към вратата на Левски, стражът на "сините" успя да спаси.
88  Нов шанс за ЦСКА 1948 - Eлитон засече с глава центриране от Георги Русев, топката прелетя покрай лявата греда на вратата на Левски.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. ЦСКА 1948 и Левски завършиха 2:2.

ЦСКА 1948
ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 19.Стив Фуртадо (46  22.Реян Даскалов), 87.Симеон Петров, 14.Елитон (89  24.Лазар Марин), 16.Сидклей Перейра, 18.Ивайло Чочев , 28.Емил Ценов, 39.Парвиз Умарбаев  (60  11.Бирсент Карагарен), 7.Марио Топузов (60  99.Радослав Кирилов), 10.Георги Русев (87  8.Педриньо), 9.Александър Колев
Резерви: 33.Генадий Гaнев, 20.Ангел Бастунов, 24.Лазар Марин, 11.Бирсент Карагарен, 6.Карлос Охене, 21.Мариян Тонев, 8.Педриньо, 99.Радослав Кирилов, 22.Реян Даскалов
Треньор: Тодор Янчев

Левски София
ЛЕВСКИ: 1.Пламен Андреев, 2.Жереми Петрис, 5.Келиан ван дер Каап , 23.Ноа Сонко Сундберг, 6.Цунами, 8.Андриан Краев, 30.Филип Кръстев, 10.Ивелин Попов (53  20.Aсен Чандъров), 17.Уелтън  (90  11.Двавад Ел Джемили), 18.Роналдо (90  88.Марин Петков), 9.Рикардиньо  (65  14.Илиян Стефанов)
Резерви: 13.Николай Михайлов, 11.Джавад Ел Джемили, 14.Илиян Стефанов, 20.Асен Чандъров, 22.Патрик-Габриел Галчев, 27.Асен Митков, 55.Кристиан Димитров, 88.Марин Петков
Треньор: Елин Топузаков

Бистрица, стадион "Витоша"
Съдия: Георги Гинчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!