Големият талант Валентин Николов донесе точката на Локомотив (София) в гостуването на Черно море от осмия кръг на Efbet Лига, завършило 1:1. 17-годишният атакуващ халф влезе като резерва в 78-ата минута и в 84-ата прониза стража на "моряците" Георги Георгиев с отлично изпълнение на пряк свободен удар. За Николов това е първи гол в елита.

Преди това - в 9-ата минута, Родриго Енрике беше дал преднина на тима на Илиан Илиев.

Варненци повече могат да съжаляват, че не стигнаха до победата, тъй като имаха повече шансове от гостите от столицата. На няколко пъти обаче вратарят Александър Любенов блесна със спасявания, разочаровайки "моряците".

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

За Локомотив (София) това е трети пореден мач без загуба в първенството. Избраниците на Иван Колев спечелиха с 2:1 срещу Пирин (Благоевград) в предишния кръг, а по-рано направиха 1:1 и с Арда в Кърджали. "Железничарите" са на осмото място с 9 точки, докато Черно море има 12 и заема четвъртата позиция във временното класиране.

Efbet Лига - сезон 2021/2022

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКО (Сф) 1:1
1:0 Родриго Енрике (9), 1:1 Валентин Николов (84)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
9  ГОЛ! 1:0 за Черно море. Родриго Енрике получи отлично извеждащо подаване от Леандро Андраде, излезе сам срещу Александър Любенов и изпрати топката във вратата му.
17  Капитанът на Локомотив Марио Петков се контузи, изритвайки топката в предни позиции, след което се наложи да бъде изнесен с носилка.
19  Красимир Милошев влезе в игра за гостите на мястото на Петков.
31 - Любенов успя да спаси силен изстрел на Мартин Дичев.
39 - Върджил Пинсон преодоля Виктор Попов отляво в наказателното поле на "моряците" и отправи удар от малък ъгъл, Георги Георгиев спаси.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
66 - Изстрел на Октавио, топката прелетя над вратата на домакините.
81 - Спасяване на Любенов след удар на Пабло Гарсия.
84  ГОЛ! Локомотив (София) успя да изравни 1:1! Големият талант Валентин Николов, който влезе като резерва в 78-ата минута, успя да се разпише от пряк свободен удар, изпращайки топката в долния ляв ъгъл на Георги Георгиев.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача. Черно море и Локо (Сф) завършиха 1:1.

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (к), 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев (73  41. Сами Ел Анаби), 71. Васил Панайотов , 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго Енрике , 20. Зе Гомеш (46  88.Павел Георгиев (88  11.Фоде Гираси), 15. Леандро Андраде, 18. Мартин Милушев (46  77.Стефан Велев)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 41. Сами Ел Анаби, 17. Велислав Василев, 11. Фоде Гираси, 77. Стефан Велев, 88. Павел Георгиев
Треньор: Илиан Илиев

ЛОКОМОТИВ (София): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 3. Марио Петков (к) (19  26.Красимир Милошев ), 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 89. Матеус Роча, 58. Октавио , 44. Божидар Кацаров (73  22.Владимир Семерджиев), 9. Мохамед Бухмиди (46  19.Илия Димитров ), 93. Върджил Пинсон, 11. Раел Лолала  (78  10.Валентин Николов)
Резерви: 1. Цветомир Витков, 10. Валентин Николов, 22. Владимир Семерджиев, 19. Илия Димитров, 26. Красимир Милошев, 14. Християн Чипев, 15. Лука Иванов
Треньор: Иван Колев

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия