Пирин (Благоевград) и Берое не успяха да излъчат победител, завършвайки 1:1 в последната среща от 30-ия кръг на "А" група. Двубоят на стадион "Христо Ботев" се игра пред полупразни трибуни, а гостите от Стара Загора нямаха подкрепа в този мач, след като феновете им обявиха бойкот заради отпадането от ЦСКА за Купата на България.

Воденият от Пламен Липенски тим поведе след малко куриозен гол на Елиаш, който отбеляза за 0:1 в 48-ата минута. След центриране от корнер футболистът засече отблизо с глава, топката срещна напречната греда и полетя високо във въздуха, след което кацна отново на главата му точно пред голлинията, откъдето бразилецът опъна мрежата на Пирин - 0:1.

В 79-ата минута Берое остана с 10 човека след голяма глупост на Неманя Милисавлевич. Сърбинът тръгна да излиза за смяна, а Исмаил Иса чакаше да влезе в игра. Милисавлевич получи жълт картон за бавене на играта, след което продължи да бави и съдията Ангел Баялцалиев му показа втори жълт и съответно червен картон. Това прекърши гостите и в 88-ата "орлетата" изравниха. Юлиян Попев отбеляза с глава след центриране от пряк свободен удар.

Домакините доминираха през по-голямата част от мача и заслужаваха трите точки, но направиха доста пропуски. В 28-ата минута Костадин Дяков пропусна да вкара, след като Веселин Пенев успя да изчисти от голлинията. Минути по-рано пък съдията Ангел Баялцалиев не уважи претенциите на Пирин за дузпа. Вратарят Благой Макенджиев се хвърли в краката на Мартин Тошев, който падна, но това не доведе до наказателен удар. До почивката и Тони Тасев беше отчаян от отличната намеса на стража на гостите.

Малко преди края на първата част се стигна до неприятен момент. Том се сблъска глава в глава със Стилиян Николов от домакините. Пострадалият бразилец от Берое беше сменен, а на почивката откаран с линейка в местната болница.

Освен двете попадения и изгонването на Милисавлевич, през втората част нямаше други чак толкова интересни ситуации. В 73-ата минута "орлетата" отново изразиха претенции за дузпа, този път за фаул срещу резервата Даниел Генов, но исканията им пак останаха без последствия.

След като с известна доза късмет Берое стигна до точката, тимът постава трети в класирането с 43 точки, на 4 зад втория Левски. Пирин е осми с 22.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

ПИРИН - БЕРОЕ 1:1
0:1 Елиаш (48), 1:1 Юлиян Попев (88)

Двубоят по минути с БЛИЦ
14 - Далечен удар на Спас Делев е спасен от Красимир Костов.
22 - Благой Макенджиев се хвърля в краката на Мартин Тошев, нападателят на Пирин пада и иска дузпа, съдията Ангел Баялцалиев е безмълвен.
28 - ОПАСНО! Веселин Пенев изби от голлинията на Берое удар отблизо на Костадин Дяков.
34 - Пропуск на Тодор Траянов.
39 - ОПАСНО! Макенджиев не позволява на "орлетата" да поведат. Тони Тасев изпълни пряк свободен удар на добра позиция, топката летеше под гредата, но стражът на Берое се намеси решително и спаси.
40 - Оказва се медицинска помощ на Том след сблъсък с главата на Стилиян Николов.
43 - Принудителна смяна за Берое, Елиаш влиза в игра на мястото на Том.
45+1 - Александър Башлиев засича с глава, пращайки топката на сантиметри от целта.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------------
* Пострадалият след сблъсък глава в глава Том от Берое е повръщал на полувремето и след това е откаран с линейка в местната болница, информира "Гонг".
48 -  ГОООЛ! Берое повежда - 0:1! След центирране от корнер Елиаш засича, топката се удря с напречната греда, но отново попада в него и той я довкарва за 0:1.
54 - Центриране от корнер, Мартин Тошев засича с глава, Емин Ахмед успява да изчисти.
62 - Изстрел на Зехиров е отразен от Красимир Костов.
68 - Добро извеждащо подаване на Тасев към Тошев, който пробва диагонален удар, но топката преминава на сантиметри от гредата.
73 - Домакините отново претендират за дузпа. Претенциите на Даниел Генов са без последствия.
79 - Втори жълт картон и съответно червен ЧЕРВЕН КАРТОН! Неманя Милисавлевич тръгна да излиза за смяна, а Исмаил Иса чакаше да влезе. Сърбинът получи жълт картон за бавене на играта, след което продължи да бави и Ангел Баялцалиев му показа втори жълт и съответно червен картон. Берое остава с 10 човека.
88 -  ГОООЛ! Пирин изравнява - 1:1! Центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Берое, където Юлиян Попев беше изпуснат от влезлия секунди преди това като резерва Владимир Зафиров и с глава бележи.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача. Пирин и Берое завършиха 1:1.

Резултат с изображение за пирин благоевградПИРИН: 76.Красимир Костов, 21.Александър Башлиев, 5.Александър Дюлгеров , 18.Юлиян Попев (к), 14.Стилиян Николов, 24.Антон Костадинов jalt.jpg (65  smqna.jpg 8.Даниел Генов  jalt.jpg), 6.Костадин Дяков, 23.Тодор Траянов (82  smqna.jpg 16.Венцислав Бенгюзов), 7.Тони Тасев, 15.Димитър Благов (73 smqna.jpg 28.Mаркиньос), 10.Мартин Тошев
Резерви: 1.Мартин Минев, 33.Емил Виячки, 28.Маркиньос, 20.Янко Сандански, 8.Даниел Генов, 17.Илия Карапетров, 16.Венцислав Бенгюзов
Треньор: Наджи Шенсой

БЕРОЕ: 22.Благой Макенджиев, 13.Емин Ахмед, 28.Венцислав Василев jalt.jpg, 15.Георги Динков, 28.Веселин Пенев (к) jalt.jpg , 70.Том (43 smqna.jpg 21.Елиаш ), 18.Атанас Зехиров, 11.Неманя Милисавлевич Втори жълт картон и съответно червен (79  smqna.jpg 10.Исмаил Иса), 14.Георги Божилов, 77.Спас Делев jalt.jpg (85  smqna.jpg 10.Исмаил Иса), 9.Станислав Костов jalt.jpg
Резерви: 23.Илко Пиргов, 71.Илия Миланов, 3.Владимир Зафиров, 21.Елиаш, 17.Педро Маркеш, 7.Георги Андонов, 10.Исмаил Иса
Треньор: Пламен Липенски