Хебър отново се върна на върха във Втора лига, където интригата е все по-голяма. Тимът от Пазарджик победи с 1:0 закъсалия Левски (Лом) в мач от 16-ия кръг. И в този двубой герой за тима на Николай Митов стана Живко Петков. Голмайсторът отбеляза единственото попадение в 45-ата минута.

Така Хебър събра 37 точки и отново стъпи на върха, след като вчера Миньор (Перник) поведе колоната с 35 точки.

Също с 37 е и Етър, който излезе на второто място. "Болярите" днес се наложиха с минималното 1:0 срещу втория отбор на ЦСКА 1948. Точен за "виолетовите" бе Даниел Младенов в 45-ата минута.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

И в останалите две ранни срещи днес от кръга във Втора лига падна само по един гол и домакините спечелиха с по 1:0. Марек (Дупница) се наложи с 1:0 срещу втория отбор на Лудогорец след попадение на Антонио Арсов в 19-ата минута, а Спортист (Своге) измъкна 1:0 срещу Струмска слава (Радомир). Точен за домакините беше Деян Христов в 62-ата минута.

ВТОРА ЛИГА - 16 КРЪГ

3 ноември 2021 г. (сряда), 14:30 часа
Септември (Симитли) - Добруджа 1:1
1:0 Китан Василев (20-дузпа), 1:1 Иван Иванов (30)

Янтра (Габрово) - Литекс 2:2
0:1 Илиян Капитанов (21), 0:2 Илиян Капитанов (52), 1:2 Иван Петков (58), 2:2 Георги Недков (61)

Миньор (Перник) - Марица 1:0
1:0 Методи Костов (48-дузпа)

Ботев II (Пд) - Септември (Сф) 0:3
0:1 Атанас Чернев (26-автогол), 0:2 Атанас Кабов (54), 0:3 Реди Каса (84)

Монтана - Нефтохимик 7:0
1:0 Мехди Уамри (8), 2:0 Идрис Фудил (20), 3:0 Стефан Цонков (21), 4:0 Росен Кръстев (29), 5:0 Лиандро Мартис (55), 6:0 Владислав Цеков (62), 7:0 Владислав Цеков (84)

4 ноември 2021 г. (четвъртък), 14:30 часа
Марек (Дупница) - Лудогорец II 1:0
1:0 Антонио Арсов (19)

Хебър (Пазарджик) - Левски (Лом) 1:0
1:0 Живко Петков (45)

Етър (Велико Търново) - ЦСКА 1948 II 1:0
1:0 Даниел Младенов (45)

Спортист (Своге) - Струмска слава (Радомир) 1:0