ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогрозираха мача Eнджи Касабие и Алфредо Торес в играта Efbet Лига на Букмейкър БЛИЦ

Предпоследният в Efbet Лига Хебър (Пазарджик) поднесе голяма изненада, спечелвайки с 1:0 гостуването на петия Славия. Нидерландският нападател Арсенио Валпорт се разписа в 61-ата минута и това се оказа достатъчно за Владимир Манчев и момчетата му да вземат трите точки.

Хебър събра 16 в актива си и се изкачи на 14-ото място, изпреварвайки Пирин (Благоевград) (с 13 т.). На дъното е Спартак (Варна) с 12, а Славия остава пети с 35.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Хебър нямаше победа над Славия от 23 години. Тя дойде и след известна доза късмет, тъй като "белите" имаха повече положения. Мачът премина при доста бурен вятър, което допълнително затрудни футболистите.

Двубоят започна с натиск на възпитаниците на Златомир Загорчич, който пусна титуляри младоците Чунг Нгуен До и Велко Йеленкович - син на бившия футболист на Литекс Небойша Йеленкович.

Първата опасност бе в 23-ата минута, когато Тони Тасев намери пролука за стрелба, но силният му удар премина над вратата.

В 38-ата минута гредата се оказа верен помощник на стража на Хебър Петър Дебърлиев. Ахмед Ахмедов се откъсна и опита подаване в малкото наказателно поле, а при изчистването Алехандро Серано едва не прати топката в мрежата, нацелвайки лявата греда.

В началото на втората част Славия отбеляза гол, който обаче бе отменен. Тони Тасев проби отляво и подаде прострелно пред голлинията, където Ахмед Ахмедов реализира, но след преглед с ВАР стана ясно, че има засада.

В 61-ата минута противно на очакванията с оглед на играта до момента Хебър успя да поведе. Георги Търтов центрира от ъглов удар, а на първа греда нидерландецът Арсенио Валпорт просто застана на пътя на топката, тя го удари в областта на корема и влетя в мрежата на Вуцов - 0:1.

До края "белите" опитаха поне да изравнят, но без успех. Най-чистата ситуация пропиля Галин Иванов в 72-ата минута и срещата завърши с победа за Хебър.

Националният селекционер Младен Кръстаич изгледа и този мач, след като вчера беше в Бистрица, за да наблюдава ЦСКА 1948 - Арда (1:0).

1 - Начало на срещата.
2 - Силен вятър затруднява футболистите.
38  ГРЕДА! Ахмед Ахмедов се откъсна и опита подаване в малкото наказателно поле, при изчистването Алехандро Серано едва не прати топката в мрежата, нацелвайки лявата греда.
45 - Край на първото полувреме.
----------
46 - Начало на второто полувреме.
46  ОТМЕНЕН ГОЛ! Ахмед Ахмедов се разписа за Славия, но попадението е отменено заради засада.
61  ГОЛ! Хебър поведе с 1:0 с попадение на Арсенио Валпорт. Георги Търтов центрира от ъглов удар, а на първа греда нидерландецът просто застана на пътя на топката, тя го удари в областта на корема и влетя в мрежата на Светослав Вуцов.
72 Пропуск на Галин Иванов, който от точката на дузпата не засече топката по най-добрия начин и изпрати покрай лявата греда в аут.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+6 - Край на мача. Хебър победи Славия с 1:0.

Славия София
СЛАВИЯ: 21.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак, 23.Емил Вичяки, 5.Велко Йеленкович , 37.Венцислав Керчев, 19.Чунг Нгуен До (82  17.Ерол Дост), 33.Галин Иванов (к) (83  71.Кристиан Стоянов), 73.Иван Минчев (84  55.Натан Гасама), 88.Тони Тасев, 11.Кристиан Добрев (62  8.Емил Стоев), 9.Ахмед Ахмедов (62  10.Владимир Николов)
Резерви: 1.Георги Петков, 83. Христо Попадийн, 8.Емил Стоев, 10.Владимир Николов, 14.Роберто Райчев, 17.Ерол Дост, 22.Дарко Тасевски, 55.Натан Гасама, 71.Кристиян Стоянов
Треньор: Златомир Загорчич

ХЕБЪР: 1.Петър Дебърлиев, 15.Камен Хаджиев (к), 28.Осира Корнел, 5.Мартин Михайлов, 99.Архан Исуф, 8. Алехандро Серано, 55. Георги Вълчев , 3. Богомил Божуркин, 97.Венсан Марсел  (74  11.Лорен Марузин ), 98. Георги Търтов (74  77.Октай Хамдиев), 17.Арсенио Валпорт   (74  39.Анте Живкович)
Резерви: 88. Мартин Янков, 11.Лорен Марузин, 19.Муса Сила, 33. Стефан Цонков, 39. Анте Живкович, 44. Николай Николаев, 77. Октай Хамдиев, 84. Стилиян Тисовски, 10. Марк-Емилио Папазов
Треньор: Владимир Манчев

София, стадион "Александър Шаламанов"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР