Слабото представяне на Черно море под ръководството на Георги Иванов – Гонзо продължава с пълна сила, а тимът записа трета поредна загуба през пролетта. Този път Славия успя да открадне трите точки в домакинството си на “моряците”.

Варненци започнаха по-настойчиво и създадоха няколко опасни положения пред вратата на Кунчев. Стражът на “белите” обаче се справи блестящо с изстрелите на Илиев и Манолов, а на моменти и защитниците чистеха топката.

Първото по-опасно положение за "белите" дойде в 18-ата минута, когато Тодор Янчев пробва удар от дистанция, но защитник застана на пътя на топката. Като цяло в първите 30 минути двата отбора залагаха повече на продължителни разигравания и далечни удари.

Едва в последните минути на първата част дойдоха и най-чистите положения. Манолов изведе Идалго в наказателното поле, той стреля опасно, но Кунчев изби в корнер. При изпълнението му Георги Илиев опита директен удар, но стражът на “белите” отново показа класа.

Славия отвърна с бърза контраатака при която Радослав Василев се озова очи в очи с Китанов, но стреля в аут.

През втората част отново Черно море опита да натисне съперника, но Тодор Колев сам срещу вратаря стреля неточно. Така се стигна до 53-ата минута, когато Ливраменто засече с глава центриране на Галин Иванов и откри резултата.

Черно море опита да натисне съперника и да върне попадението, но така и не успя да преодолее отбраната на “белите”.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
3 - Нарушение в страни от наказателното поле на Славия, центриране, но Кунчев излиза и лови
5 - Кунчев спасява опасен удар от разстояние на Георги Илиев
9 - Александър Александров пробива опасно, подава към Манолов, но Кунчев предвидливо излиза и лови
14 - Прострелно центриране на Сашо Александров, следва разбъркване в наказателното поле на Славия, в крайна сметка топката е изчистена в корнер
16 - Опасен удар на Георги Илиев от около 25 метра, топката излиза в ъглов удар след рикошет в тялото на Даниел Златков
18 - Опасна атака на Славия, Тодор Янчев стреля мощно, топката се отбива в бранител на Черно море, Радослав Василев опитва нов удар, но Китанов лови
22 - Атака на Славия, Попара подава към Тодор Янчев, но Александър Александров пресича паса и чисти в тъч
26 - Росен Колев бърка при изнасянето на топката, Мирослав Антонов опитва пробив в половината на Черно море, подава към Василев, но Колев пресича паса
30 - Сашо Александров опитва удар от дистанция, но топката минава в аут
33 - Галин Иванов подава на Попара, той стреля по диагонала, но топката минава над вратата
36 - Многоходова атака на Черно море, топката попада в Идалго, той влиза в наказателното поле и пада на земята след съприкосновение с Даниел Златков. Съдията остава безмълвен и си навлича гнева на треньорския щаб на Черно море
41 - Живко Желев центрира към Галин Иванов, но Китанов излиза и лови
43 - Манолов извежда Идалго в наказателното поле, той шутира по земя, Кунчев с мъка избива в корнер
44 - Георги Илиев опитва директен удар към вратата от корнер, Кунчев спасява
45 - Попара подава към Радослав Василев, той остава очи в очи с вратаря на Черно море, но стреля в аут

46 - Радослав Димитров преодолява Комела, подава към Галин Иванов, но съдията маркира фаул в нападение
48 - Паломино преодолява Дани Златков, подава към Тодор Колев, който останал очи в очи с Кунчев стреля в аут
53 - topka.jpg ГООООООЛ!!! Ливраменто с глава открива резултата след центриране на Галин Иванов
55- Нова възможност за гол пред Ливраменто, Попара центрира, той стреля, но Комел избива пред голлинията
68 - Опасен удар на Болилов, топката минава в аут
70 - Божилов отново стреля коварно, Желев чисти от голлинията
76 - Фаул пред наказателното поле на Славия, Георги Илиев стреля силно, топката се удря в стената и излиза в ъглов удар
80 - Бергонси стреля мощно, топката се удря в главата на Живко Желев, бранителят пада на земята и има нужда от лекарска помощ
89 - Опасен удар на Божилов минава в страни от вратата.
КРАЙ НА МАЧА

Славия – Черно море 1:0
1:0 Ливраменто (53)

Славия: 32. Стефано Кунчев, 20. Радослав Димитров, 3. Живко Желев, 6. Даниел Златков, 17. Димо Атанасов, 5. Тодор Янчев (59 - 26. Николай Дюлгеров), 14. Янко Сандански, 10. Павле Попара (90+2 - 77. Здравко Лазаров), 33. Галин Иванов, 19. Мирослав Антонов (46 - 35. Антонио Ливраменто), 11. Радослав Василев
Резерви: 12. Качаков, 18. Филип Филипов 26. Никола Дюлгеров, 88. Петър Димитров, 35. Антонио Ливраменто, 77. Здравко Лазаров, 71. Даниел Васев
Треньор: Вили Вуцов

Черно море: 33. Георги Китанов, 25. Сашо Александров, 3. Росен Колев, 15. Александър Александров, 18. Комел (88 - 91. Живко Атанасов), 6. Бергонси, 21. Георги Илиев, 10. Мирослав Манолов (85 - 30. Капитанов), 13. Тодор Колев, 83. Идалго (65 - 14. Георги Божилов), 9. Ермес Паломино
Резерви: 1. Емил Михайлов, 91. Живко Атанасов, 14. Георги Божилов, 4. Детелин Димитров, 11. Симеон Райков, 5. Камазола, 30. Илиян Капитанов
Треньор: Георги Иванов