Славия и Царско село завършиха 0:0 в първия мач от втория кръг на efbet Лига. Гостите имаха по-чистите положения и бяха близо до гола в 49-ата минута, но ударът на Александър Александров прати топката в страничната греда.

Домакините имаха инициативата в началото и в 14-ата минута отправиха първия си точен удар, но Тони Тасев не успя да затрудни вратаря Янко Георгиев. Лъчезар Балтанов пък опита да застраши вратата на Славия с шут от дистанция в 22-ата минута, но не се наложи Светослав Вуцов да се намесва. Скоро след това Ален Стеванович се строполи в наказателното поле на "белите" след контакт с Питър Макрилос, но дузпа не бе отсъдена.

В 34-ата минута Светослав Вуцов се намеси решително и изби топката в корнер след удар на Ален Стефанович. Васил Шопов също пробва реакциите на Вуцив пет минути по-късно, но вратарят на "белите" отново на мястото си и спаси с крак.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Скоро след почивката Александър Александров засече от движение лошо избита топка и от границата на наказателното поле я прати в дясната греда на Светослав Вуцов. В 53-ата минута Тони Тасев шутира от пряк свободен удар и топката премина над стената, но и встрани от вратата.

След час игра Питър Макрилос опита да отбележи от границата на наказателното поле, но прати топката над вратата. Минута след това и Радослав Кирилов шутира по земя, но ЯнкоГеоргиев улови топката. Пет минути по-късно Миси Мезу получи на границата на наказателното поле след контраатака и отправи неточен удар, а освен това беше и в засада.

В 80-ата минута Радослав Кирилов намери топката от въздуха при центриране от корнер, но ударът му бе доста неточен и не застраши вратата на домакините. Малко преди края Лукас Диас премина през защитник в бяло и шутира, а Вуцов отново бе на мястото си и изби топката в корнер, а това бе и последната по-интересна ситуация в срещата.

СЛАВИЯ - ЦАРСКО СЕЛО 0:0

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
12 -  Тони Тасев отправи неточен удар към вратата на Янко Георгиев и топката мина над напречната греда
14 - Първият точен удар в мача е отправен от Тони Тасев, който не затрудни стража на гостите
22 - Лъчезар Балтанов шутира от далечна дистанция, но не застраши вратата на Светослав Вуцов
23 - Ален Стеванович се строполи в наказателното поле на "белите" след контакт с Питър Макрилос, но дузпа не бе отсъдена
34 - Светослав Вуцов се намеси решително и изби топката в корнер след удар на Ален Стеванович
39 - Васил Шопов пробва диагонален удар, но Вуцов спаси с крак
45 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - ГРЕДА за Царско село! Александър Александров засече от движение лошо избита топка и от границата на наказателното поле я прати в дясната греда на Светослав Вуцов
53 - Тони Тасев шутира от пряк свободен удар и топката премина над стената, но и встрани от вратата
60 - Питър Макрилос опита да отбележи от границата на наказателното поле, но прати топката над вратата
61 - Радослав Кирилов шутира по земя, но ЯнкоГеоргиев улови топката
66 - Миси Мезу получи на границата на наказателното поле след контраатака и отправи неточен удар, а освен това е бил и в засада
80 - Радослав Кирилов намери топката от въздуха при центриране от корнер, но ударът му бе доста неточен и не застраши вратата на домакините
88 - Лукас Диас премина през защитник в бяло и шутира, а Вуцов отново бе на мястото си и изби топката в корнер
90+3 - Край на мача! Славия и Царско село завършиха 0:0 и поделиха по точка

Славия: 21. Светослав Вуцов - 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов (к), 4. Людовик Соарес, 71. Емил Стоев, 77. Георги Вълчев , 7. Петер Макрилос (77 22. Дарко Тасевски), 88. Тони Тасев (54 17. Ерол Дост), 10. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев (66 73. Мартин Сораков)
Резерви: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 17. Ерол Дост, 6. Костадин Велков, 5. Мартин Атанасов, 73. Мартин Сораков, 18. Димитър Стоянов
Треньор: Златомир Загорчич

Царско село: 1. Янко Георгиев - 6. Иван Бандаловски (к) , 7. Димо Бакалов (83 20. Петър Атанасов), 8. Ален Стеванович, 10. Лъчезар Балтанов, 21. Венцислав Василев, 25. Александър Александров, 29. Миси Мезу (83 9. Милчо Ангелов), 77. Луи Нганиони , 83. Христо Попадийн (70 22. Милан Йокич ), 93. Васил Шопов (77 12. Лукас Диас)
Резерви: 30. Християн Василев, 3. Мартин Кавдански, 4. Дилян Георгиев, 9. Милчо Ангелов, 12. Лукас Диас, 20. Петър Атанасов, 22. Милан Йокич
Треньор: Антони Здравков

София, стадион "Славия"
съдия: Георги Иванов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия