Спортист (Своге) и Беласица завършиха 1:1 в мач от 10-ия кръг на Втора лига. Джейсън Клифърд даде аванс на „шоколадите“ в 9-ата минута, а „комитите“ изравниха в 48-ата минута чрез Андон Гущеров.

Още в 9-ата минута на мача в Своге Джейсън Клифърд вкара след центриране от пряк свободен удар на Калоян Стефанов. Гостите изравниха в началото на втората част, след като Андон Гущеров изпълни директно пряк свободен удар и отбеляза за 1:1.

Спортист вече има 6 точки и е на 19-ото място в класирането, докато Беласица е трети с 20 точки. Повече от петричани имат Пирин (Благоевград) (23 т.) и Лудогорец II (21 т.).

В друг мач от Втора лига Добруджа победи с 3:1 Струмска слава (Радомир). Домакините изиграха силно първо полувреме, след което имаха аванс от 3:0. Първо Ивайло Михайлов беше точен в 16-ата минута, а само четири по-късно Ангел Ангелов удвои.

В 41-ата минута Лукас Кардосо от дузпа вкара трети гол за Добруджа.

В 90-ата минута гостите от Радомир стигнаха до почетно попадение. Вкара го Цветомир Вачев.

Добруджа се изкачи на петото място със 17 точки. Струмска слава остава на последната 20-та позиция с 6 т.