ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Враца) и Септември завършиха при 0:0 в среща от 18-ия кръг на Efbet лига, последна за двата тима в първенството през 2022 година.

Домакините първи имаха възможност да обстрелват вратата на съперника, но ударът на Даниел Генов премина встрани.

Първият точен удар в мача дойде след половин час игра. Отправи го Венци Христов, но не затрудни особено вратаря на столичани. Минути по-късно отново Христов шутира, но твърде слабо.

Септември показа зъби в края на първата част с удар на Кабов, но топката премина над вратата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Минути след почивката дойде най-добрата възможност за гол в мача, но Димитър Костадинов можеше да открие резултата в полза на Септември, но бранител изби от голлинията. Ботев (Враца) отвърна с шут на Даниел Генов в 53-ата минута.

Между 64-ата и 73-ата защитникът на домакините Луис Суарес прикова вниманието и първо блокира опасен удар на Атанас Кабов, а след това пропусна да се разпише.

Пет минути преди края Чавдар Ивайлов успя да се разпише във вратата на Септември, но попадението му бе отменено заради негов съотборник в положение на засада, който попречи на Димитър Шейтанов.

След нулевото равенство Септември и Ботев (Враца) остават на 12-о и 13-о място в класирането с по 15 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) - СЕПТЕМВРИ 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата. Мъгла и намалена видимост ще пречат на двата тима във Враца.
8'  Шанс за Ботев (Враца)! Удар на Даниел Генов мина покрай вратата на Шейтанов.
30'  Първи точен удар в мача! Венцислав Христов отправи изстрел по земя от пряк свободен удар, който обаче не затрудни вратаря на Септември Димитър Шейтанов.
41' Венцислав Христов се озова в добра позиция, но не се възползва и отправи слаб удар.
45' Шут от дистанция на Атанас Кабов минава над вратата на Ботев Враца.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
47'  Страхотен шанс за Септември! Кабов намери Димитър Костадинов в наказателното поле, той стреля, но защитник на Ботев изчисти от голлинията.
52' Мирослав Маринов посрещна избита топка на границата на наказателното поле, но стеля встрани.
53'  Даниел Генов шутира силно към десния горен ъгъл на вратата на Септември, но Шейтанов спаси.
64  Чудесен пробив на Атанас Кабов завърши с шут, който е блокиран от защитника на домакините Луис Соарес.
73'  Луис Соарес се озова на добра позиция за стрелба и не се поколеба да нанесе удар, но стражът на Септември се намеси добре и опази мрежата си суха.
85'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Ботев (Враца)! Чавдар Ивайлов успя да насочи топката в долния ляв ъгъл след разбъркване и няколко поредни блокирани удара. Попадението обаче бе отменено заради контакт на вратаря на столичани с играч на домакините, който бе в положение на засада.
90+5' Край на мача.

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов (к), 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански  (23  20. Меси Биатумусока), 4. Луис Суарес , 8. Диего Фераресо, 6. Антонио Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов , 19. Браян Переа , 15. Мирослав Маринов, 9. Даниел Генов (65  21. Жан Пиер Да Силва) , 91. Венцислав Христов (45   28. Клери Сербер)
Резултати: 34. Федерико Рубио, 88. Йохан Валбуена, 37. Том Зарандона, 10. Сантиаго Монтоя
Tреньор: Даниел Моралес

Септември СофияСЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров (к), 8. Александър Тодоров , 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов (90+2'   17. Радослав Живков), 4. Иван Арсов, 26. Илия Миланов (58  14. Мартин Стоянов ), 18. Красиан Колев (81 19. Реди Каса) , 11. Мартин Ачков, 7. Мартин Петков
Резерви: 1. Иван Василев, 13. Мартин Николов, 3. Валентин Спасов, 23. Захари Атанасов
Треньор: Светослав Петров

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Христо Ботев", Враца
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР