Жест на подкрепа оказаха футболистите на Локомотив (ГО) към своя капитан и вратар Радослав Рашков в домакинството на Верея от "Б" група, завършило 0:0. Стражът на "железничарите" има тежък личен проблем. Неговата майка Илиянка Иванова се бори с тежка болест и се нуждае от средства за лечение в турска клиника, пишe sport-vt.com. На стадиона бяха оповестени банковите сметки, по които желаещите могат да превеждат средства.

Преди мача играчите на Локомотив излязоха за загрявката в бели фланелки, на които пишеше: „Да помогнем на Илиянка Иванова. Радо, с теб сме!”. С тях локомотивци излязоха и преди началото на срещата. Рашков с жест благодари на съиграчите си и публиката за подкрепата.
На терена срещу Верея избраниците на Сашо Ангелов не можаха да спечелят и отстъпиха второто място в "Б" група на Пирин (Благоевград), който по същото време надви с 2:0 Черноморец (Бургас).

Играчите на Верея бяха дошли в Горна Оряховица с мисълта за едната точка и я бранеха с всички средства, докато за 90 минути "железничарите" така и не успяха да намерят верния път към вратата. Първата опасност бе чак в 17-ата минута, когато Мицаков центрира отдясно и Смирнов стреля със задна ножица, но над гредата. Старозагорци не даваха много шансове на домакините, а кулминацията в мача бе в 35-ата минута. Отново Мицаков навлезе в наказателното поле и бе съборен, реферът отсъди дузпа, но от бялата точка Янаки Смирнов пропусна. Ударът му в десния ъгъл на вратаря бе отразен от Ясин Ел Харуби. До почивката горнооряховци пропуснаха още две възможности. В 43-ата минута Фиданин изведе Любо Генчев, който от малък ъгъл би без забавяне, но отново вратарят извади в корнер. Още в следващата атака пък хубав удар на Смирнов от малък ъгъл мина на сантиметри над гредата.

След почивката гостите се прибраха съвсем, а домакините уж търсеха атаки, но нищо не се получаваше. Принудителната смяна на Мицаков съвсем обезкърви играта по фланговете, а всичките центрирания бяха обирани с глава от играещия треньор на Верея Живко Желев. Чак в 78-ата минута след късо изпълнение на фаул Смирнов стреля силно отдалеч, но вратарят отново спаси. В 83-ата минута все пак Локомотив можеше да стигне до победата, но опасен удар на Красен Трифонов от въздуха бе спасен от вратаря Харуби, който се превърна в герой за своите. До края футбол повече не се игра, тъй като футболистите на Верея лежаха по земята, отказваха да изпълняват тъчовете си, за което получиха пет жълти картона, но стигнаха до своето - спечелиха ценна точка в битката за оцеляване.

Съставът на Локомотив (Горна Оряховица):
Рашков, Мицаков (44-Карапетров), Пенев (85-Явор Генчев), Харизанов, Фиданин, Михайлов, Мирослав Иванов (56-Н. Иванов), Балъков, Л. Генчев, Смирнов, Трифонов

"Б" ГРУПА

22 КРЪГ
15 април 2015 г. (сряда), 17:00 часа
Пирин (Благоевград) - Черноморец (Бургас) 2:0

1:0 Мартин Тошев (26), 2:0 Димитър Благов (48)

Локомотив (Горна Оряховица) - Верея (Стара Загора) 0:0

Локомотив (Мездра) - Банско 1:0
1:0 Тодор Чаворски (55)

Пирин (Разлог) - Добруджа (Добрич) 0:0

"Ботев" (Гълъбово) - "Ботев" (Враца) 1:1

Монтана - Септември (Симитли) 6:1
0:1 Андон Гущеров (11-дузпа), 1:1 Иван Цачев (21), 2:1 Сергей Георгиев (43), 3:1 Иван Михов (55), 4:1 Иван Минчев (60), 5:1 Мирослав Антонов (72), 6:1 Мирослав Антонов (73)

Созопол - "Раковски" 3:0 служ.

Бургас - Спартак (Варна) 3:0 служ.