Спартак (Варна) спечели трета победа от началото на сезона във Втора лига. "Соколите", водени от Валентин Илиев, се наложиха с 1:0 над Бдин (Видин) пред своята публика. Спартак имаше игрово предимство през първата част. Ромееш Ивей, Даниел Начев и Ахмед Ахмедов излязоха на позиция още до 15-ата минута, като най-опасен бе ударът на Ахмедов с глава близко над вратата.

Ангел Грънчов с глава стреля в аут в 28-ата. За гостите Ушагелов на два пъти се измъкна зад защитата на "соколите", но веднъж Георгиев парира удара му, а след това нападателят стреля в аут.

Предимството на Спартак даде резултат в продължението на първото полувреме. Бившият играч на Литекс и ЦСКА 1948 Георги Мариянов откри резултата в първата минута на добавеното време. Нападателят насочи топката в мрежата с глава след центриране на Виктор Митев - 1:0.

Натискът на Спартак продължи и през втората част. В 61-ата минута Ахмедов засече отблизо центриране, но вратарят изби. В 69-ата Ромееш стреля от воле в аут. Андриан Димитров в продължението шутира във вратаря и срещата завърши само 1:0 за тима на Вальо Илиев.

ВТОРА ЛИГА - 5 КРЪГ

13 август (неделя), 18:00 часа
Дунав (Русе) - Янтра (Габрово) 0:3
0:1 Даниел Младенов (48), 0:2 Даниел Младенов (50), 0:3 Петър Вуцов (61)

Марица - Черноморец (Бургас) 3:3
1:0 Дейвид Ифенаий (8), 1:1 Тодор Чаворски (12), 1:2 Даниел Иванов (16), 2:2 Валери Домовчийски (43), 3:2 Валери Домовчийски (65), 3:3 Живко Петков (85)

Септември (София) - Спортист (Своге) 2:1
0:1 Мартин Кръстев (30), 1:1 Ивайло Михайлов (39), 2:1 Христо Иванов (90+5)

Струмска слава (Радомир) - Спартак (Плевен) 2:0
1:0 Антонио Ласков (3-дузпа), 2:0 Янев (90)

13 август (неделя), 19:00 часа
Спартак (Варна) - Бдин (Видин) 1:0
1:0 Георги Мариянов (45+1)

13 август (неделя), 19:30 часа