Младежките ни национали до 21 години победиха с класическото 3:0 Словения в мач от Група 9 на европейските квалификации. За селекцията на Антони Здравков това е втори пореден успех. Благодарение на него "лъвчетата" съумяха да съживят шансовете за класиране на бараж за Европейското. България вече е с актив от 8 точки след 6 мача (2 победи, 2 равенства и 2 загуби). Тимът ни е четвърти в класирането, като изостава само с две точки от Словения, който е втори. Третият Казахстан има 9 точки. Лидерът Франция е с пълен актив от 18 точки след 6 победи в шестте си срещи до момента. Именно срещу "петлите" е следващата среща на България, отново домакинство (на 7 септември).

Попаденията за успеха на "Трейс Арена" тази вечер паднаха в 20-ата минута, когато Антонио Вутов откри резултата, а в 42-ата стана 2:0 след автогол на сина на селекционера на Словения Примож Глиха - Ерик. Той засече топката в собствената си врата след топовен изстрел на Кирил Десподов. Именно футболистът на ЦСКА направи победата класическа в 84-ата минута, когато се озова сам срещу вратаря на гостите Скорчан и промуши топката между краката му - 3:0.

В срещата днес избраниците на Антони Здравков играха с настроение и спазиха тактическите указания и дори пропуснаха да се поздравят с още по-изразителна победа.

Дебют за младежкия национален отбор записа Светослав Ковачев от Лудогорец, който в края замени Десподов.

БЪЛГАРИЯ - СЛОВЕНИЯ 3:0

1:0 Антонио Вутов (20), 2:0 Глиня (42-автогол), 3:0 Кирил Десподов (84)

БЪЛГАРИЯ: 1.Даниел Наумов, 4.Ангел Лясков, 5.Венцислав Керчев, 13.Стефан Велков, 21.Mартин Костадинов, 8.Ал. Георгиев (80- Минков), 6.Антонио Георгиев, 14.Янис Карабельов, 20.Антонио Вутов (70-Наско Милев), 15.Божидар Краев, 11.Кирил Десподов (87-Светослав Ковачев)

СЛОВЕНИЯ: 1.Сорчан, 2.Брекл, 3.Баджим, 4.Пишек, 6.Кухар, 7.Крамарич, 13.Мате, 14.Глиня, 15.Вокич, 16.Биол, 21.Ожболт