Инфарктна победа над Арда записа Лудогорец. Първата среща от 21-и кръг на efbet Лига завърши при резултат 1:0 за домакините, а попадението дойде в петата минута на добавеното време. Вандерсон бе автор на гола, а лошата новина за Валдас Дамбраускас е контузията на Кирил Десподов. Националът бе заменен принудително малко преди края на срещата.

Арда пък завърши срещата с намален състав, след като Александър Георгиев си изкара два бързи картона в рамките на няколко минути.

Първото полувреме бе мудно, като положенията пред вратите бяха малко. Тимът на Николай Киров се защитаваше умело и използваше възможностите за контраатака. При една от тях Делев бе близо до попадение, но Пламен Илиев се намеси решително и изби в корнер.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Малко след началото на второто полувреме гол на Ману бе отменен заради засада. Той получи топката от Анисе на метър от вратата и я прати в мрежата, но страничният рефер вдигна своя флаг.

В 82-ата минута Александър Георгиев фаулира грубо Десподов и получи жълт картон,а  крилото на домакините се наложи да бъде заменен принудително. Няколко минути след това Георгиев влезе остро в краката и на друг играч на Лудогорец и напусна терена по-рано заради червен картон.

В последната секунда на добавеното петминутно продължение Текпетей сътвори двойно подаване с Икоко, след което пусна пас по земя около дузпата. Там връхлитащият Вандерсон насочи топката неспасяемо в мрежата на Караджов - 1:0.

С успеха Лудогорец събра 51 точки и дръпна с 11 на втория ЦСКА, който обаче има мач по-малко. Арда заема четвъртото място с 38 точки.

9- Десподов стреля в очертанията на вратата, но Караджов нямаше проблеми
21-  Икоко се включи от дълбочина и комбинира с намиращия се в наказателното поле Янков. Плеймейкърът стреля, но дебютиралият за Арда Алекс Петков застана на пътя на топката
27- Спас Делев получи топката пред полето на Лудогорец и моментално нанесе страховит удар. С върха на пръстите си Илиев изби в корнер
35- Алекс Петков стреля с глава след изпълнение на корнер, но не намери очертанията.
41- Спас Делев влезе в наказателното поле на Лудогорец и потърси съприкосновение за дузпа, но съдията правилно прецени, че такава няма
45- Край на първото полувреме
____________________________
46- Начало на второто полувреме
54- Отменен гол на Лудогорец! Елвис Ману вкара топката във вратата на Арда след центриране от корнер и пас на Анисе, но попадението бе отменено заради засада
61 - Спас Делев опита нещо средно между удар и подаване от фаул, но Пламен Илиев изби и сложи край на опасността пред вратата си
64 - Никола Таравел игра с глава след центриране от корнер, но изпрати топката в аут
75- Текпетей проби по фланга и опита остро подаване към Пиерос Сотириу. Иван Караджов обаче пазеше близкия си ъгъл и изби
89- Червен картон! Александър Георгиев влезе много остро в краката на Са и получи втори жълт картон
90+5- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Текпетей направи отлично двойно по крилото с Чибота и пусна към точката на дузпата в полето на Арда, където Вандерсон засече топката от движение и я прати във вратата!
90+7- Край на мача!

ЛудогорецЛудогорец: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 10. Елвис Ману (62-37. Бернард Текпетей), 11. Кирил Десподов (86-13. Мавис Чибота), 12. Абел Анисе , 22. Жордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 28. Клаудиу Кешеру (72-19.Пиерос Сотириу), 32. Жосуе Са, 64. Доминик Янков, 95. Каули Оливейра (72-88. Вандерсон)
Резерви: 1. Кристиан Кахлина, 5. Георги Терзиев, 13. Мавис Чибота, 25. Стефан Баджи, 37. Бернард Текпетей, 88. Вандерсон, 19.Пиерос Сотириу
Треньор: Валдас Дамбраускас

FK Arda 1924 KardzhaliАрда: 12. Иван Караджов, 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел, 19. Румен Руменов (70 17. Иван Коконов), 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев (78-8. Милен Желев), 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов, 9. Спас Делев
Резерви: 36. Васил Симеонов, 8. Милен Желев, 17. Иван Коконов, 18. Георги Атанасов, 21. Мартин Костадинов, 22. Емануил Русакис, 71. Пламен Крумов
Треньор: Николай Киров

Разград, "Лудогорец Арена"
Съдия:
Ивайло Стоянов
Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение