Локомотив (Пловдив) отвя с 4:0 Хасково в среща от 29-ия кръг на "А" група и си гарантира оставането в елита. Тимът на Стамен Белчев пък окончателно изпадна. Същата е съдбата и на Марек, който три кръга преди края изостава с 9 точки от "смърфовете" и няма как да ги изпревари. Пловдивчани имат предимство в преките двубои с тима от Дупница.

В домакинството на "Лаута" Локомотив с лекота се наложи срещу Хасково. Попаденията реализираха Мартин Камбуров, Дани Кики и Спас Делев през първата част, както и резервата Йоан Ласиман в края на двубоя.

И в този двубой наставникът на Хасково Стамен Белчев нямаше на разположение резервен вратар. Като заместник на Николай Банков беше вписан Кирчо Крумов. Причината е, че Едуард Мечикян е тежко контузен. Заради липсата на втори вратар в предишния мач срещу "Левски" (0:5) като такъв беше записан Вълчан Чанев. Тази вечер Белчев изтръпна в 36-ата минута, когато Банков бе фаулиран от Спас Делев и се наложи да получи медицинска помощ. В крайна сметка стражът на Хасково продължи да пази и дори се отчете с няколко блестящи намеси, с което попречи на "смърфовете" да стигнат до още по-изразителна победа.

Мартин Камбуров даде тон на головата фиеста в 18-ата минута. Избраниците на Христо Колев - Бащата организираха отлична атака, при която Спас Делев центрира на дясното крило към Бирсент Карагерен, който от въздуха продължи топката към Камбуров, той бе останал непокрит пред голлинията и с глава отбеляза десетото си попадение този сезон в "А" група. Камбуров е само на две попадения зад лидера при реализаторите - Антонио Аниете от "Левски".

В 29-ата минута Димитър Алексиев пропусна да изравни, след като от отлична позиция прати топката в напречната греда. "Смърфовете" вдигнаха още повече оборотите и подпечатаха победата с два бързи гола. В 30-ата минута Дани Кики направи 2:0. Камбуров бе изведен очи в очи срещу Банков, излъга го, но видя свободния Кики фронтално на вратата, подаде му и деветката с лекота се разписа в опразнената врата.

В 33-ата "смърфовете" вече водеха с 3:0. Спас Делев вкара за сефте в "А" група с екипа на Локомотив (Пловдив). Нисичкият нападател комбинира с Кики в наказателното поле на гостите, вторият стреля, Банков не успя да избие добре и Делев при добавката реализира.

Четвъртото попадение падна чак в 90-ата минута, когато резервата Йоан Ласиман получи отлично подаване от Емерик де Врийзе и направи 4:0.

Mачът по минути - ТУК!

ЛОКО (Пд) - ХАСКОВО 4:0
1:0 Мартин Камбуров (18), 2:0 Дани Кики (30), 3:0 Спас Делев (33), 4:0 Йоан Ласиман (90)

ЛОКО (Пд): 12.Теодор Скорчев, 18.Христо Стамов, 6.Мартин Сечков, 22.Янко Сандански, 84.Здравко Илиев, 16.Мехди Бурабиа (75 smqna.jpg 19.Ванчо Траянов), 5.Георги Вълчев, 21.Бирсент Карагерен (72 smqna.jpg 89.Йоан Ласиман topka.jpg ), 7.Спас Делев topka.jpg jalt.jpg (70 3.Емерик де Врийзе), 9.Дани Кики topka.jpg , 11.Мартин Камбуров topka.jpg
Резерви: 12.Александър Витанов, 15.Александър Горанов, 19.Ванчо Траянов, 89.Йоан Ласиман, 3.Емерик де Врийзе, 10.Александър Якимов, 7.Бранимир Костадинов