Ирландският съдия Падри Сътън ще ръководи реванша от втория квалификационен кръг от Лига Европа между ХИК Хелзинки и Берое. Срещата във Финландия е в четвъртък (21 юли) от 19:00 часа.

38-годишният Сътън вече е ръководил мач на български тим в евротурнирите. Това беше на 18 юли 2013 година, когато Ботев (Пловдив) направи 1:1 като гост на Зрински във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Допирът му с финланския футбол се изчерпва с контролата на националния отбор на страната срещу Израел (1:2) на 6 февруари 2013 г.

Асистенти на ирландеца ще бъдат сънародниците му Дермът Бротън и Робърт Кларк. За четвърти рефер е определен Греъм Кели. Съдийски наблюдател ще бъде Христофорос Зографос (Гърция), а за делегат е назначен Габриел Вайс (Словакия).

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка