Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Новият старши треньор на Кариана Веселин Великов започна с победа начело на отбора. Скромният тим от монтанското село Ерден се наложи с 2:1 на собствен терен срещу Пирин (Благоевград). За Кариана това беше исторически първи успех в професионалния футбол, който дойде след голове на Цветомир Тодоров и Иван Тодоров.

Домакините започнаха по-аткивно, като в 4-ата минута Ангел Бастунов пропусна да открие резултата. Това успя да стори Цветомир Тодоров, който в 16-ата минута изпълни прецизно фаул, изпращайки топката в горния десен ъгъл на Ивайло Яначков - 1:0.

До почивката Бастунов още на два пъти пропусна да се разпише. В 24-ата минута младокът не се възползва от хубав пас на капитана Евгени Игнатов, а в 35-ата стреля право в ръцете на Яначков от отлична позиция за гол.

Пирин изравни в 62-ата минута. Тогава вратарят Петър Станев изби силния удар на Антон Костадинов, а при добавката Тодор Траянов не сгреши. Радостта на "орлетата", водени от Петър Златинов, обаче бе твърде кратка. В 66-ата минута Ивелин Илиев излезе сам срещу Яначков и вратарят на гостите го фаулира. Съдията Димитър Буров правилно посочи бялата точка. Зад топката застана щатният изпълнител на дузпи за Кариана - Иван Тодоров, който бе точен за крайното 2:1.

КАРИАНА - ПИРИН (Благоевград) 2:1
1:0 Цветомир Тодоров (16), 1:1 Тодор Траянов (62), 2:1 Иван Тодоров (67-дузпа)

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Иван Тодоров, Цветко Иванов, Николай Дичев, Николай Николов, Владимир Мичев, Евгени Игнатов (капитан), Ивелин Илиев, Ангел Бастунов, Цветомир Тодоров
Треньор: Веселин Великов.

Пирин: Ивайло Яначков, Александър Бастунов. Антон Костадинов, Веселин Любомиров, Илиян Митрев, Кирил Грозданов, Любомир Христов, Росен Кръстев, Тодор Траянов, Юлиян Попев (капитан), Емил Петров

Царско село - Черноморец (Балчик) 4:2
0:1 Юнуз Юнуз (1), 1:1 Владимир Семерджиев (11), 2:1 Георги Минчев (22), 3:1 Китан Василев (33), 4:1 Георги Минчев (45), 4:2 Валентин Йосков (69)

Поморие - Локомотив (София) 0:0

Ботев (Гълъбово) - Несебър 2:0
1:0 Свилен Щерев (6), 2:0 Методи Костов (36)

Кариана - Пирин (Благоевград) 2:1
1:00 Цветомир Тодоров (16), 1:1 Тодор Траянов (62), 2:1 Иван Тодоров (67-дузпа)

Струмска слава (Радомир) - Литекс 0:1
0:1 Тонислав Йорданов (85)

3 септември 2018 г. (понеделник), 17:30 часа
Арда - Локомотив (Горна Оряховица) Диема Спорт

ГС:    Георги Милков Гинчев    АС1:    Ивайло Пламенов Атанасов    АС2:    Венцислав Бориславов Банчев