Левски загуби с 0:1 у дома от Царско село в двубой от третия кръг на efbet лига и за първи път в историята си е само с точка на този етап от шампионата. Единственият гол в мача, който не изобилстваше от възможности, вкара Божидар Васев в продължението на първата част след удар с глава, с което качи тима си на върха в елита поне до мача на Берое с Ботев от 20:00 часа тази вечер.

"Сините" продължават да са без победа от началото на първенството, а нямат успех на "Герена" в efbet лига от началото на годината, докато наставникът на Царско село Любослав Пенев записа първа победа като треньор на стадиона на "сините".

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Левски така и не успя да затрудни сериозно отбраната на съперника, а "сините" атаки станаха още по беззъби след 38-ата минута след контузията и напускането на острието Найдъл Робърта, докато бившата звезда на тима Валери Божинов изгледа мача със сина си от трибуните. Най-чистото положение на Левски дойде в 88-ата минута, когато Тома Даске и Живко Атанасов последователно удариха лявата и напречната греда на вратата на Пласид.

"Сините" остават на незавидното 12-о място след загуба от Берое (0:2) и хикс 1:1 с Арда в останалите си два мача от елита, но може да паднат с още една позиция, ако Етър победи Монтана утре.

ЛЕВСКИ - ЦАРСКО СЕЛО 0:1
0:1 Божидар Васев (45+1')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
35' Робърта получи отличен пас в наказателното поле, но Пласид се намеси добре.
38'  Голмайсторът на Левски Найджъл Робърта получи контузия и напусна играта.
45+1'  ГОООЛ за Царско село! Божидар Васев бележи с глава след центриране от фланга!
45+2' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
72' Много добра възможност за Царско село, но Брахими се забави и Здравко Димитров изчисти топката.
87'  Пропуск за Царско село! Будинов стреля от няколко метра, но Михайлов спаси.
88'  ГРЕДИ за Левски! Даске и Живко Атанасов последователно удариха гредите на вратата на Царско село, но гол не падна.
90+4' Насиру Мохамед получи топката отдясно, но не успя да отправи точен удар.
90+5' Край на мача.

Levski SofiaЛЕВСКИ: 13.Николай Михайлов, 3.Живко Атанасов, 7.Пауло Мело, 11.Здравко Димитров, 14.Матео Стаматов ( 18.Насиру Мохамед), 17.Найджъл Робърта ( 79.Мартин Петков), 28.Тома Даске , 40.Стайн Спиерингс, 66.Орлин Старокин, 77.Илия Юруков ( 39.Деян Иванов ), 99.Станислав Иванов ( 88.Марин Петков)
Резерви: 12.Николай Кръстев, 22.Патрик-Габриел Галчев, 31.Костадин Илиев,

Tsarsko SeloЦАРСКО СЕЛО: 30.Джони Пласид, 3.Мартин Кавдански, 4.Ивайло Марков, 6.Антонио Георгиев ( 7.Симеон Мечев), 8.Уесли Ната ( 11.Андерсон Коста), 10.Борис Галчев, 14.Божидар Васев , 17.Реян Даскалов, 44.Хулио Лопес, 93.Салиф Сисе ( 22.Мохамед Брахими), 98.Стефан Христов
Резерви: 1.Михаил Иванов, 9.Мирослав Будинов, 21.Емануил Манев, 25.Дилан Мартенс

Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Съдия: Георги Давидов