Светкавица ще играе в “А” група за първи път в 89-годишната си история. Тимът от Търговище победи Етър с 3:1 в допълнителния бараж и през следващия сезон ще мери сили с майсторите. Светкавица обаче първо трябва да получи лиценз, за да играе в "А" група от есента.

В редовния сезон на Източната “Б” група “мълниеносците” завършиха на 4-о място. Заради изваждането на Пирин от "А" група и нелицензирането на Черноморец (Поморие) БФС назначи два допълнителни баража за попълване на елитната група. В единия днес Светкавица (трябваше бараж да играе Спартак Пловдив, но той се отказа) победи Етър, а в другия ще играят Видима-Раковски и Спортист (Своге).

Етър, който през сезона имаше шанс дори за първото място в Западната “Б” група, поведе на Светкавица в Сливен. Още в 5-ата минута Тихомир Кънев откри резултата след извеждащ пас на Баев.

След гола символичните гости от Търговище натиснаха. Това доведе до резултат в 24-ата минута, когато Даниел Генов изравни, след като получи пас на точката за изпълнение на дузпа от Николай Вълев-Гонзо.

След подновяването на играта момчетата на Пламен Донев стигнаха до обрат. Още в 48-ата минута Румен Стоянов направи 2:1.

При този резултат Етър тръгна напред. Велин Кефалов пусна трима нападатели, сред които добре познатия бивш играч на ”Левски” Екундайо Джайеоба. В последните 30 минути “болярите” доминираха, но не стигнаха до гол.

Увлечени в атаки те допуснаха трето попадение в своята врата. В добавеното време Славчо Шоколаров излезе сам срещу вратаря на Етър и прати топката в горния ъгъл на вратата за крайното 3:1 за Светкавица.

Още за Светкавица (Търговище) тук

Двубоят по минути тук

ЕТЪР – СВЕТКАВИЦА 1:3
1:0 Тихомир Кънев (5), 1:1 Даниел Генов (24), 1:2 Румен Стоянов (48), 1:3 Славчо Шоколаров (90)

Етър: 12.Венцислав Димитров, 3.Мариян Иванов, 23.Петър Ванков, 5.Пламен Костадинов, 16.Георги Гайдаров, 13.Стефан Харлов (53 - Джайеоба), 10.Йордан Петров, 7.Симеон Баев (75 - 15.Джихат Кямил), 8.Илиян Трифонов (69 - Мариан Генов), 20.Румен Лапантов, 11.Тихомир Кънев

Светкавица: 1.Иван Георгиев, 7.Невен Венков, 10.Славчо Шоколаров, 8.Никола Николов (81 - Лаков), 18.Максим Недев (81 - Александров), 6.Румен Стоянов, 20.Калоян Николов, 4.Даниел Генов, 11.Христо Петев, 17.Георги Дамянов, 9.Николай Вълев

Стадион: “Хаджи Димитър”, Сливен
Съдия: Александър Костадинов
Жълти картони: В. Димитров, Баев, М. Иванов (Е), Венков, Петев (С)