ЦСКА победи с минималното 1:0 Черноморец (Одеса), заемащ 4-ото място във втора дивизия на Украйна. Италианският защитник Джузепе Акуаро влезе в ролята на спасител за "армейците", вкарвайки единственото попадение в мача в 72-ата минута.

През първото полувреме на контролата в Турция не падна попадение. Украинците имаха шанс да отбележат в 17-ата минута, след като получиха право да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Балашов обаче прати топката право в стената пред Иван Караджов. В 22-ата Спас Делев имаше шанс да накаже противника, но вратарят на Черноморец (Одеса) в последния момент изби топката от краката му. В 37-ата минута Борис Галчев бе оставен непокрит на дъгата и стреля от воле, но в аут.

В началото на втората част Иван Караджов се намеси решително след удар с глава на Волов, запазвайки мрежата си суха. В 60-ата минута Спас Делев стреля над напречната греда на Ширяев. Няколко минути по-късно Александър Тонев центрира остро в наказателното поле на украинците, но там Делев не успя да насочи топката към вратата.
В 72-ата Джузепе Акуаро от близко разстояние прати топката във вратата след заформило се меле в наказателното поле на Черноморец (Одеса). Попадението на италианския защитник се оказа достатъчно на ЦСКА да запише победа срещу украинския тим.

След днешния успех "червените" продължават да са без поражение тази зима, както и не са допуснали гол във вратата си. От пет изиграни контроли до момента ЦСКА записа 4 победи и 1 равенство. Проверките бяха все срещу втородивизионни отбори. На 8 февруари "армейците" ще мерят сили със сериозен съперник - Металург (Донецк) с Велизар Димитров. /БЛИЦ

Контролата по минути - ТУК

ЦСКА - ЧЕРНОМОРЕЦ (Одеса) 1:0
1:0 Джузепе Акуаро (72)
ЦСКА:
12.Иван Караджов, 6.Джузепе Акуаро, 8.Румен Трифонов (80-17.Четин Садула), 11.Иван Бандаловски, 19.Апостол Попов (65-2.Павел Виданов), 25.Йордан Минев (70-10.Лукас Трекаричи), 5.Тодор Янчев (66-20.Петър Стоянов), 18.Борис Галчев (80-23.Владимир Бахъров), 21.Коста Янев (46-24.Александър Тонев), 28.Маркиньос, 7.Спас Делев (80-14.Станислав Костов)
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 2.Павел Виданов, 4.Костадин Стоянов, 20.Петър Стоянов, 16.Никола Радулович, 24.Александър Тонев, 22.Георги Амзин, 14.Станислав Костов, 27.Станко Йовчев, 17.Четин Садула, 10.Лукас Трекаричи, 23.Владимир Бахъров