Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Академия Литекс спечели първия си трофей този сезон. Юношите от набор 96 завоюваха Купата на БФС, след като победиха на финала Черно море с 2:1. Двубоят се игра във Велико Търново и беше изгледан от „златните момчета“ на родния футбол Христо Стоичков, Трифон Иванов и Цанко Цветанов.

В герой за „оранжевите“ се превърна нападателят Кирил Десподов, забил и двата гола за успеха.

Момчетата на Николай Димитров започнаха напористо и още в 12-ата минута поведоха в резултата. Стефанов бе спънат в наказателното поле и капитанът Десподов хладнокръвно реализира отсъдената дузпа. До края на полувремето гостите от Ловеч продължиха да имат превес, но не стигнаха до нови попадения. Силният вятър попречи на двата тима да покажат по-стойностен футбол.

След почивката символичните домакини от Черно море тръгнаха по-решително да търсят обрат. В 66-ата минута Димитров наказа грешка в ловешката отбрана и изравни. Това стресна играчите на Литекс, които реагираха като ужилени и вдигнаха оборотите. В 71-ата минута резервата Минков центрира отдясно в пеналта, където Десподов от упор разстреля стража на „моряците“ и така донесе ценното отличие за „оранжевите“.

Съставът на Литекс: Георги Петков, Александър Георгиев, Георги Гушлев, Чавдар Ивайлов, Силвестър Цочев, Едиз Гюрсез, Стефан Неделчев (60-Мартин Патарински), Даниел Стефанов (63-Йордан Георгиев), Кирил Десподов (73-Иван Беков), Виктор Мицаков, Динко Митрев (51-Николай Минков).

Както е известно, вчера "Левски" спечели Купата на БФС при родените през 1998 година след категоричен успех с 4:0 над Славия на финала в Правец. Утре от 17:00 часа на стадион "Раковски" в Севлиево ще се състои и битката при старшата възраст (родени 1994 г.) - Спартак (Пловдив) - Чавдар (Етрополе).