Ботев (Враца) и ЦСКА 1948 завършиха при 0:0 в среща от деветия кръг на efbet лига, първа в историята помежду им. Мачът ознаменува завръщането в игра на национала Ивайло Чочев, лекуващ травма от март миналата година.

През първата част двата тима не успяха да създадат много положения за гол, а домакините бяха най-близо до попадение в 25-ата минута, когато Том прехвърли вратаря Данел Наумов, но топката тупна на метри от голлинията и се удари в напречната греда.

През втората част и двата отбора имаха по една претенция за дузпа - в 53-ата за Ботев и четвърт час по-късно за гостите от ЦСКА 1948, но реферът Валентин Железов не посочи бялата точка.

В 85-ата минута се случи дългоочакваната поява в игра на 27-годишния национал Ивайло Чочев, който замени Даниел Младенов.

ЦСКА 1948 вече е на пета позиция с 13 точки, докато Ботев е на 8-ото място с 12.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА 1948 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
1'  Възможност за ЦСКА 1948! Лазар Марин овладя топката на границата на наказателното поле и опита мощен удар, но топката прелетя над вратата на врачани.
23' Сашо Александров стреля от дистанция, но над вратата на Ботев.
25'  Даниел Наумов изчисти с глава извън наказателното поле, но последва удар на Том към вратата му, след който топката тупна на метри от голлинията и прехвърли напречната греда.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
53'  Претенции за дузпа от играчите на Ботев за падане на Даниел Генов! Съдията даде знак играта да продължи.
63' Андон Гущеров получи извеждащо подаване на границата на наказателното поле и излезе сам срещу Костов, но стреля покрай дясната греда в аут.
70'  Претенции за дузпа и от ЦСКА 1948. Лазар Марин се пребори с Атанас Зехиров и щеше да се откъсне сам срещу вратаря, но защитникът на Ботев задържа с ръце своя опонент. Реферът Железов обаче не видя ситуацията и не отсъди нарушение на границата на наказателното поле, за което Зехиров можеше да получи и директен червен картон.
85'  Ивайло Чочев се появява в игра на мястото на Даниел Младенов! Националът не беше играл от година и половина заради контузия.
90+6' Край на мача!

Botev VratsaБОТЕВ (ВРАЦА): 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н'Диайе, 81. Атанс Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов , 8. Педро Лагоа (72'  17. Чавдар Ивайлов), 10. Петър Атанасов (82'  94. Юлиан Ненов), 88. Том (87'  19. Ивайло Михайлов), 28. Христо Златински
Резерви: 1. Христо Митов, 5. Васил Добрев, 6. Даниел Гаджев, 21. Мартин Костадинов, 17. Чавдар Ивайлов

CSKA 1948 SofiaЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов, 21. Венцислав Василев , 87. Симеон Петров , 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов (64'  20. Ангел Бастунов), 25. Александър Александов , 11. Денислав Александров  (64'  7. Марио Топузов), 17. Даниел Младенов (85'  18. Ивайло Чочев), 99. Андон Гущеров
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 5. Михаил Минков, 19. Михаел Орачев

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Валентин Железов