Опитният защитник на Литекс Ивайло Петков ще пропусне следващите два мача на тима до края на есенния полусезон - срещу Черноморец (Балчик) от 1/16-финалите за Купата на България (на 20 ноември) и гостуването на Калиакра от 15-ия кръг на "А" група (на 28 ноември).

Бившият национал получи травма при победата над Локомотив (София) с 1:0, когато беше заменен принудително още в 9-ата минута. 34-годишният Петков премина обстоен преглед, но за сериозността на травмата лекарите предпочитат да изчакат резултатите от изследванията и тогава да дадат прогноза колко време ще отсъства. Бранителят е с контузия в коляното и най-лошите опасения са, че дори може да се наложи хирургическа интервенция.

След победата над Локо (Сф) "оранжевите" получиха два дни почивка и утре след обяд подновяват тренировки. Треньорът Любослав Пенев ще работи с крайно ограничена група, тъй като от отбора липсват осем национални състезатели и четирима контузени. /БЛИЦ