Шампионът Литекс мина през още едно сериозно препятствия и води уверено в класирането. “Оранжевите” биха Локо (Сф) с 1:0, но голът на Дока в 85-ата минута ще предизвика доста полемики. По време на паса към бразилеца Момчил Цветанов държеше бранител на гостите.

Двата тима направиха приятно за гледане дерби, като излязоха на стадиона в Ловеч с желанието да спечелят мача. Положенията и интересните ситуации се редяха едни след други, но двамата вратари бяха на много ниво.

Срещата за Литекс започна с две принудителни смени. Капитанът Йордан Петков се контузи в 9-ата минута и на негово място се появи Светослав Тодоров. В 21-ата минута и Александър Барт напусна, а на мястото му влезе младият Александър Цветков.

Въпреки проблемите “оранжевите” доминираха в първите 30 минути на срещата, но по-чистите положения баха за гостите. Локомотив заложи на бързи контраатаки, като често Цветан Генков и Дерек Асамоа тормозеха защитата на домакините. В 4-ата минута Асамоа изведе Генков, който би по диагонала, но в ръцете на Баривиейра.

В 39-ата минута Нифлор пропиля чисто положение. Бранителите го изпуснаха и той намери пролука да стреля, но ударът му мина покрай вратата. Краят на първото полувреме бе по-силен за Локомотив, но два опасни удара бяха изчистени от защитниците на Литекс.

Втората част също започна с натиск на домакините. В 53-ата минута Писаров центрира, Добрев стреля опасно, но Пейков улови. В 65-ата минута Локомотив поиска дузпа, но съдията Ангел Ангелов не реагира. Спор за наказателен удар имаше и в 13-ата минута, когато Писаров центрира от корнер, а защитник игра с ръка.

Последните 30 минути отново Локомотив взе инициативата. В 68-ата Светослав Дяков би опасно, но над вратата. Десетина по-късно Писаров изведе добре Генков, но нападателя си затвори ъгъла и топката му бе избита.

Така се стигна до 85-ата минута, когато падна скандалния гол. Момчил Цветанов бе пред наказателното поле, но падна. Топката стигна до Светослав Тодоров, който чукна към Дока, който отбеляза за 1:0. Преди Тодоров да получи от Цветанов обаче Момчил задържа Иво Иванов за фланелката, а съдията не отсъди нарушение.

До края на мача играта се изнерви. Литекс бранеше крехката си преднина, а Локомотив протестираше срещу решението на рефера да зачете попаденито./БЛИЦ

Срещата по минути тук

ЛИТЕКС – ЛОКО (Сф) 1:0
1:0 Дока (85)

Литекс: 31.Баривиера, 2.Александър Барт (21 - 18.Илия Миланов), 3.Петър Занев, 5.Михаил Венков, 6.Ивайло Петков (9 - 9.Светослав Тодоров), 7.Христо Янев, 8.Том (76 - 27.Момчил Цветанов), 15.Дока, 19.Уилфред Нифлор, 21.Александър Цветков, 33.Николай Бодуров

Локо (Сф): 21.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиан Добрев, 14.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов (89 - 88.Владислав Романов), 21.Искрен Писаров, 8.Светослав Дяков, 9.Цветан Генков, 1.Дерек Асамоа, 18.Калоян Караджинов (60 - 23.Иво Иванов)