Изключително слаб ЦСКА се издъни в 17-ия кръг и направи само 0:0 като гост на Берое. “Червените” спокойно може да са доволни от спечелената една точка, тъй като домакините от Стара Загора имаха две много чисти положения. През целия мач гостите от София нямаха идея в атака и не създадоха нито една интересна или по-опасна атака.

ЦСКА дори игра почти цяло второ полувреме с човек повече, след като капитанът на Берое Иво Иванов бе изгонен още в 48-ата минута. Дори и при това положение по нищо не личеше, че домакините са в намален състав.

Още в 1-ата минута Панку изведе хубаво Петре по левия фланг, нисичкият румънец влезе в наказателното поле, но си скъси ъгъла и стреля слабо. В 13-ата минута домакините направиха първия си сериозен пропуск. Централната двойка бранители Митрески и Виданов спряха, тъй като мислеха, че Георги Андонов е в засада. Такава обаче нямаше и нападателят излезе сам срещу Здравко Чавдаров, но защитник на “червените” притича и в последния момент изби в корнер. В 22-ата минута Руи Мигел стреля от границата на наказателното поле, но слабо и право в ръцете на вратаря на Берое Пейков. В 32-ата минута старозагорци пропуснаха още веднъж. Иво Иванов стреля с глава от малкото наказателно поле, топката рикошира в гърба на друг играч на Берое, след което мина на сантиметри покрай вратата на ЦСКА.

През второто полувреме положението не се промени. В 48-ата минута капитанът на Берое Иво Иванов фаулира откъсналия се Руи Мигел и главният съдия Антон Генов му даде втори жълт и съответно червен картон.

От тук продължиха мъките за ЦСКА. До края на двубоя “червените” така и не измислиха нищо интересно и не застрашиха по никакъв начин вратата на домакините. В 64-ата минута на терена се появи Спас Делев на мястото на Галчев, а по-късно и Платини усили атаката, но това с нищо не промени пасивността на “армейците”. В 73-ата минута резервата за състава на Берое Чергев стреля с глава, но топката мина на сантиметри покрай вратата.

В последните десетина минути ЦСКА натисна, но създаде хаотичен щурм и логично не се стигна до попадение. В 82-ата минута Минев центрира отдясно, Руи Мигел стреля с глава, но в аут. В 87-ата минута Панку би по земя, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. Румънецът пробва нов удар от границата на наказателното поле, но не намери целта./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Берое - ЦСКА 0:0

Берое: 22.Боян Пейков, 2.Здравко Илиев, 5.Иво Иванов, 30.Павел Ковачев, 28.Атанас Атанасов, 18.Петър Костадинов, 8.Иван Канев (53 - Тодор Тодоров), 17.Искрен Писаров, 10.Диан Генчев (64 - Иван Чергев), 11.Дончо Атанасов (79 - Симеон Минчев), 77.Георги Андонов

ЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 52.Йордан Минев, 29.Игор Митрески, 2.Павел Виданов, 4.Костадин Стоянов, 5.Тодор Янчев, 21.Коста Янев (75 - 22.Мишел Платини), 17.Флорентин Петре, 18.Борис Галчев (64 - Спас Делев), 23.Даниел Панку, 10. Руи Мигел
Резерви: 12. Иван Караджов, 19.Апостол Попов, 33.Кристиян Велинов, 77.Спас Делев, 32.Викторс Морозс, 14.Светослав Петров, 22.Мишел Платини

Стадион: "Берое"