ЦСКА oпитва да привлече национал на Боливия. 25-годишният ляв бек Роберто Карлос Фернандес е спряган за трансфер при "червените". Това твърди журналистът Алекс Кабо в социалната мрежа "X".

Роберто Карлос Фернандес играе за Боливар в родината си, но в следващите дни трябва да стане ясно бъдещето му.

"Червените" търсят подсилване на лявата зона на защитата, след като единственият футболист за тази част е Сейни Санянг. №3 в ЦСКА разочарова с представянето си срещу Спартак (Варна) (0:3) и треньорът Томислав Стипич пусна в игра Иван Турицов, който застана на десния бек, а Тибо Вион беше преместен вляво.

През 2023 г. Роберто Карлос Фернандес играе под наем от Боливар в руския Балтика, където записва 40 мача, 2 гола и 4 асистенции.

Според Тransfermarkt левият бек е оценяван на 1 милион евро. Има 31 мача и 1 гол за националния отбор на Боливия. Роберто Карлос Фернандес беше част от боливийците на Копа Америка и игра 75 минути като титуляр срещу САЩ (0:2) и 45 минути срещу Уругвай (0:5).