ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Прогнозите на Рени Камберова и Богдан Томов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Лудогорец спечели много трудно с 2:1 гостуването си на Локомотив (Пловдив) от 26-ия кръг на Efbet Лига. В герой за шампионите се превърна бившият играч на "смърфовете" Диниш Алмейда, който се разписа в 90-ата минута и донесе трите точки на тима на Георги Дерменджиев.

"Орлите" поведоха в 30-ата минута чрез Бернард Текпетей, а домакините успяха да изравнят шест минути по-късно чрез Мичи Нтело, за да дойде последната минута, когато Алмейда наказа младия Кристиан Томов.

Лудогорец продължава да е лидер, като вече има 60 точки - с 6 повече от Черно море и ЦСКA. "Армейците" играят тази вечер с Локомотив (София), а "моряците" утре гостуват на Ботев (Пловдив). Локомотив (Пловдив) остава пети с 47 т. Левски е четвърти с 51 т.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

В 4-ата минута Рик Джонатан отправи силен удар, Кристиан Томов внимаваше и улови топката. Четири минути по-късно Якуб Пьотровски проби по левия фланг, влезе в наказателното поле и върна назад към свободния Текпетей. Нападателят стреля от движение, но твърде силно и неточно, пропускайки отличната ситуация за откриване на резултата. В 30-ата минута "орлите" поведоха. Текпетей напредна и стреля силно от далечна дистанция. Никой от защитниците не срещна ганаеца, а претенции за по-добра намеса може да има и към стража Томов, който закачи топката, но не успя да я избие - 0:1.

Домакините отговориха веднага с отлична възможност пред Димитър Илиев. Евандро стреля силно, но Серджио Падт успя да спаси с една ръка. При добавката капитанът на Локомотив опита да копне топката, но Падт възстанови позицията си и спаси. Натискът на домакините се усили и в 36-ата минута футболистите на Александър Томаш изравниха. Мичи Нтело продължи с добрите си изяви, откакто пристигна на "Лаута". Той се разписа отблизо при центриране от десния фланг на Бабакар Дион, засичайки с крак право в мрежата на Падт - 1:1. Голяма заслуга за гола има и Димитър Илиев, който задържа топката, обърна се и подаде към свободния Дион на десния фланг, откъдето последва центрирането за голмайстора.

Второто полувреме започна с удар на Фон Витри в аут, след което Локомотив изнесе играта в предни позиции. В 51-ата минута Текпетей изскочи зад гърба на защитата, преодоля Томов, но затвори ъгъла си и не успя да насочи в опразнената врата.

В 67-ата минута Димитър Илиев подаде към Мичи Нтело, срещу когото бе Оливие Вердон. Нападателят на Локо нагласи топката на левия си крак и стреля, но след рикошет Падт изби в корнер. В 82-ата Текпетей поднесе топката на главата на Вердон от корнер. Бранителят обаче я изпрати в лявата греда.

В 90-ата минута лекувалият дълго време тежка контузия Диниш Алмейда донесе победата на Лудогорец. Квадво Дуа отклони топката с глава, а защитата в наказателното поле изпуснаха Алмейда, който отблизо насочи топката във вратата на Томов. Защитникът на "орлите" вдигна високо ръката си и даде знак, че няма да се радва на попадението във вратата на бившия си отбор.

В сряда Лудогорец приема Левски в междинния 27-и кръг, а Локо (Пд) ще гостува на ЦСКА в сряда на "Васил Левски".

ЛОКОМОТИВ (Пд) - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
0:1 Бернард Текпетей (30), 1:1 Мичи Нтело (36), 1:2 Диниш Алмейда (90)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
8  Якуб Пьотровски подаде към Квадво Дуа, който беше изпуснат от бранителите на Локомотив (Пловдив), шутира, топката прелетя над вратата на домакините.
16  Нова опасност пред Кристиан Томов. Дуа отново опита мерника си, изпращайки топката покрай гредата.
30  ГОЛ! 1:0 за Лудогорец! Домакините сгрешиха при разиграване в половината си, Клод Гонсалвеш отне топката и веднага пусна към Бернард Текпетей, който беше непокрит и със силен изстрел реализира във вратата на младия Кристиан Томов.
33 - Евандро шутира с левия крак, Серджио Падт спаси, топката отиде към Димитър Илиев, който също не успя да преодолее стража на гостите.
36  ГОЛ! Локомотив изравни - 1:1! Димитър Илиев подаде вдясно към Бабакар Дион, който центрира в наказателното поле на Лудогорец, Мичи Нтело бе изпуснат от Оливие Вердон и засече в мрежата на Серджио Падт, вдигайки на крак хилядите фенове на "смърфовете".
45+2 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
51  Шанс за "орлите". Текпетей беше изведен отлично вдясно от Аслак Фон Витри. Ганаецът надбяга Тодор Павлов, след което премина и край вратаря Кристиан Томов. Ударът му от малък ъгъл спря във външната страна на мрежата.
53  Квадво Дуа преодоля Хорхе Сегура. Към нападателя на Лудогорец отиде Тодор Павлов, но Дуа видя наблизо Текпетей. Ганаецът беше "очи в очи" с Томов, който демонстрира отлично спасяване и предотврати сигурен гол във вратата си.
67 Добра ситуация за домакините. Капитанът Димитър Илиев изведе вляво Мичи Нтело, който напредна на скорост, Вердон не успя да го спре. Последва удар, Серджио Падт спаси.
82  Греда! Вердон се извиси в наказателното поле на домакините и засече с глава центрирана от ъглов удар топката от Текпетей, която се отби в лявата греда на вратата на Локомотив.
90  ГОЛ! 2:1 за Лудогорец след попадение на Диниш Алмейда. Бившият футболист на Локомотив (Пд) не се зарадва, демонстрирайки уважение към "смърфовете".
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 - Край на мача. Лудогорец победи Локомотив (Пд) с 2:1.

PFK Lokomotiv Plovdiv 1926
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов (76  12.Ефе Али), 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев , 71. Оливер Камдем , 6. Христо Иванов (83  17.Мартин Райнов), 21. Евандро, 7. Бабакар Дион (90  15.Мартин Петков), 14. Димитър Илиев, 9. Мичи Нтело  (90  22.Ивайло Иванов)
Резерви: 23. Динко Хоркаш, 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешов, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов, 17. Мартин Райнов, 15. Мартин Петков, 11. Петър Андреев, 19. Владимир Медвед
Треньор: Александър Томаш

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 17. Сон, 4. Диниш Алмейда , 24. Оливие Вердон, 16. Аслак фон Витри, 30. Педро Нареси (70  77.Кайо Видал ), 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан  (70  99. Руан Секо), 8. Клод Гонзалвеш (83  18.Ивайло Чочев), 37. Бернард Текпетей  (90+5  90.Спас Делев), 9. Квадво Дуа
Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 18. Ивайло Чочев, 21. Рай Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 44. Марсел Хайстер, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо
Треньор: Георги Дерменджиев

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР