ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Тази седмицата се изиграха четирите четвъртфинални мача от Купата на България. Локомотив (София) победи Славия с 2:1, със същия резултат Лудогорец се справи срещу Спартак (Варна). Черно море спечели отново с 2:1 като гост на ЦСКА, а ЦСКА 1948 надви с 1:0 след продължения Арда в Кърджали.

Българската професионална футболна лига ви предлага интересна статистика от четирите мача от тази фаза на турнира:

Удари към вратата

Лудогорец отправи най-много удари по посока вратата на Спартак (Варна) – 16, от които 10 попаднаха в очертанията. Арда е втори по този показател с 15 шута и 5 в очертанията на вратата на ЦСКА 1948. На трето място е за Славия с 13 удара и 4 попаднали в очертанията. Най-малко шутираха Спартак (4 удара/2 в очертанията) и Черно море (7 удара/3 в очертанията)

Владеене на топката

Отборът на Арда е владял най-дълго топката от всички тимове – 40 минути и 3 секунди (трябва да отбележим, че на мача Арда – ЦСКА 1948 се играха продължения). Втори по този показател е Славия с 36 минути и 28 секунди, а трети ЦСКА 1948 с 35 минути и 28 секунди.

Най-малко топката е била владяна от Локомотив (София) – едва 17 минути и 16 секунди и Черно море със 17 минути и 47 секунди.

Пасове

Отборът на Арда е опитал 750 паса срещу ЦСКА 1948, от които точните - 643 или 86%. Славия е с 593 паса и 84% точност, а ЦСКА 1948 е с 81% точност от 599 паса.

Единоборства

Отборът на Лудогорец е спечелил 54% от единоборствата в мача срещу Спартак и е първи по този показател. На второ място е Славия с 53% спечелени единоборства, а трети Черно море с 51% спечелени.

От футболистите най-много единоборства е спечелил Юрген Матай от ЦСКА – 17 от 30, а втори е Велко Йеленкович от Славия с 15. В процентно съотношение най-добър в това отношение е Лазар Марин от ЦСКА 1948 с 85% спечелени единоборства – 11 от 13.

Нарушения

Отборът на Арда е извършил най-много нарушения – 22, от които 10 в собствената половина. Втори е Спартак с 16 нарушения. Най-малко фаулове е направил Локомотив (София) – 9. Най-много нарушения е извършил Александър Цветков от Спартак – 6, а най-фаулираният играч бе Галин Иванов от Славия – 4 фаула срещу него.

Пресечени пасове

Виктор Попов от Черно море води в класацията за пресечени пасове – цели 17 в мача срещу ЦСКА. Втори с 13 са Амос Юга и Юрген Матай от ЦСКА и Луан от Спартак Варна.