Левски загуби с катастрофалното 1:5 гостуването на Лудогорец снощи в мач от 27-ия кръг на Efbet Лига. За първенство "сините" не бяха допускали цели 5 попадения от 1996 година. Тогава Левски е прегазен от Нефтохимик ъ абсолютно същия резултат.

На 24 февруари 1996 г. "шейховете" начело с Димитър Димитров-Херо разбиват "сините" с 5:1 за първенство. Те газят софийския си съперник от първата минута. Още в 11-ата Илия Груев с красива задна ножица едва не вкарва гол. Ударът е спасен от Пламен Николов. Следват още три чисти положения, пропилени от бургазлии. Но голът така или иначе пада. Няма как. Първи се разписва Иван Тенев-Цаната в 24-ата минута. Следват две дузпи за Нефтохимик, които са реализирани от Красимир Димитров.  Всички до една са кристално чисти.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

В 58-ата минута резултатът е покачен на 4:0 от Станимир Димитров. Левскарите са в шок.  Край тъчлинията треньорът им Иван Кючуков е навел глава. Наставникът на Нафтата Димитър Димитров-Херо пък крещи: "Още, още!", въпреки че сърцето му е синьо.

Все пак Дончо Донев вкарва почетното попадение за Левски в 68-ата минута, но това не е всичко. В 72-ата Веселин Петков прави загубата на Левски още по-тежка, оформяйки крайното 5:1.  Веско се разписва с красива тупалка. Голът му е обявен за №1 на кръга.

В състава на Нефтохимик личат имената на Радостин Кишишев, Ганчо Евтимов, Велиян Парушев (починал през 2013 г.), Тодор Киселичков, Митко Трендафилов и споменатия Илия Груев, който е юноша на Левски. През въпросния сезон "шейховете" завършват четвърти, като не губят нито веднъж у дома.

По това време "Нафтата" е страшилище за тима от "Герена". През следващия сезон те отново побеждават убедително Левски в Бургас с 4:1.

Припомняме, че най-тежкото поражение на "сините" в елита на българския футбол остава загубата от Ботев (Пловдив) с 1:6 на 8 юли 1962 година. На 11 декември 1985 година Левски губи с 3:6 у дома от Ботев Враца.

НЕФТОХИМИК - ЛЕВСКИ 5:1
1:0 Иван Тенев (24), 2:0 Красимир Димитров (42-дузпа), 3:0 Красимир Димитров (50-дузпа), 4:0 Станимир Димитров (58), 4:1 Дончо Донев (68), 5:1 Веселин Петков (72)

НЕФТОХИМИК: Toдоров, Р. Петров, Евтимов, Кр. Димитров, Тенев, Кишишев, Цонев (65-Хр. Георгиев), Ст. Димитров, В. Петков, М. Трендафилов (60-Киселичков), Груев (75-М. Георгиев)

ЛЕВСКИ: Пл. Николов, Пенчев, Д. Марков, Ал. Марков (46-Русев), Василев, Йонков, Костурков (72-Зайцев), М. Христов, Донев, Велев, Г. Иванов-Геша (46-Ил. Симеонов)