Етър най-после записа първата си победа под ръководството на Цанко Цветанов. "Виолетовите" надделяха с 2:1 срещу Спартак (Плевен) в контрола, играна на изкуствения терен в Ловеч. Така тимът от Велико Търново взе реванш за загубата от същия съперник в началото на месеца.

Дебют като титуляр в атаката направи Георги Какалов, който партнираше на Тодор Колев в отсъствието на контузения Господинов. Останалите титуляри бяха същите като в предишните срещи.

"Виолетовите" започнаха по-активно и до почивката изцяло контролираха събитията на терена. Логично падна и първото попадение в 15-ата минута, дело на Мартин Станкев след асистенция на Тодор Колев.

В 23-ата Какалов удвои, като прати топката от пряк свободен удар директно в мрежата на съперника – 2:0.

Веднага след почивката в игра влязоха Гайдаров и Анев, а малко по-късно Макенджиев, Кямил, Русков, Караиванов, Кралев, Ив. Петров, на вратата – Рашков. Играта през втората част обаче не задоволи треньора Цветанов. След една грешка на "виолетовите" Спартак намали резултата. В 55-ата минута Атанас Атанасов центрира в наказателното поле, а там Мартин Велев засече топката в мрежата за крайното 2:1.

През втората част в игра за Етър влезе и дошлият на проби от Кот д`Ивоар нападател Аду Ахо. 23-годишното крило първо мина през Монтана, но след мача със Спартак (Плевен) треньорът Атанас Атанасов го отпрати. По ирония на съдбата и втората среща на Аду Ахо у нас беше срещу третодивизионния тим. 174-сантиметровият африканец за последно е играл в отбора на Сабе Спорт (Бруна) във втора дивизия на футболното първенство на родината си.

Цанко Цветанов заяви, че футболистът има качества, но няма да бърза с решението си, като ще му даде шанс и в последната контрола в събота. Във Велико Търново треньорският щаб беше оставил само некартотекирания Куаме Фидел и юношите Николай Николаев и Христо Петев.

"Започнахме много добре и владеехме инициативата, вкарахме хубави голове. След 2:0 обаче и особено след смените играта не ми хареса, победата е най-малкото, което ме интересува. Има още върху какво да работим", обобщи пред клубния сайт Цанко Цветанов.