Черно море победи Сливен като гост с 1:0, с попадение на Георги Какалов в последната минута. Така “моряците” се завръщат на третото място в класирането, което дава право на участие в евротурнирите, където бяха временно изпреварени от Локо (Сф). Лошата новина за Никола Спасов обаче е петият жълт картон на капитана Алекс, който ще пропусне изключително важният следващ мач с шампиона ЦСКА.

В началото на мача гостите в Варна имаха тотално надмощие, но не успяваха да вкарат гол. С пропуски се отличиха Манолов и Юруков. Алекс непрекъснато обстрелваше вратата от статични положения и атаки, но Чавдаров винаги се намесваше добре. Атанас Борносузов бе принудително заменен от Даниел Димов в 29-ата, след като получи контузия. До почивката двата тима си размениха по един груб фаул, но съдията Георги Игнатов не даде жълти картони на Костадин Стоянов и Кулибари. В 42-ата минута Манолов пропиля отлично положение, като от въздуха стреля неточно с левия крак.

През втората част Сливен се събуди и мачът стана още по-интересен. Домакините също дадоха жертва в 59-ата минута, когато Владимир Зафиров бе изнесен на носилка и не се върна на терена. В 640ата минута Чавдаров улови топлата извън наказателното поле. Юруков изпълни фаула, но стреля в аут. В 70-ата бе и най-сериозното положение за “войводите”. След меле в наказателното поле на Черно море те отправиха няколко удара, но накрая Петър Стоянов прати топката в аут.

В продължението Димов намери непокрития Какалов в наказателното поле. Нападателят засече веднага с левия крак и вкара красив гол, който донесе ценната победа за “моряците”./БЛИЦ

СЛИВЕН – ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Какалов (90)

Сливен: 1Чавдаров, 2.К. Стоянов, 24.В. Зафиров (62 - Киков), 23.Коста Янев, 25.Величков 22.П. Стоянов, 15.Илиев (82 - Ценов), 7.Миндев, 17.В. Петаков (56 - Иса), 10.Стоянов (68 - Какалов), 27.Ямуков,

Черно море: 26.И. Пиргов, 4.Р. Бачев, 6.Танко Дяков, 3.Атанас Борносузов (29 - Димов), 7.Ст. Стоянов, 23.Д. Георгиев, 15.Ал. Александров, 84. Кулибали, 77.Й. Юруков, 10.Алекс, 31.Манолов

Стадион: “Хаджи Димитър”
Съдия: Георги Игнатов
Жълти картони: П. Стоянов, Чавдаров, Миндев, Ямуков (С), Димов, Алекс, Какалов (Ч)