Ботев (Пловдив) и Берое завършиха при 3:3 в среща от третия кръг на еfbet лига.

Битката за Тракия започна вихрено и Ибрахима Конте откри резултата още във втората минута. В следващата атака пък вратарят на Ботев фаулира съперник в наказателното поле и Конте удвои от дузпа в петата минута.

"Канарчетата" се съвзеха бързо и до края на полувремето се отчетоха с хубави удари на Неделев и Добрев, а Шоколаров удари гредата.

Ботев все пак успя да вкара не един, а два гола в рамките на две минути в началото на втората част и изравни с попадения на Неделев след фаул и Атанас Илиев с удар от дистанция.

Четвърт час преди края Неделев изправи на крака феновете в "Коматево" с трети гол, но Гаюс Макоута изравни резултата с удар с глава отблизо в 89-ата, с което оформи крайното 3:3.

Хиксът постави двата тима на пета и шеста позиция в таблицата, като заралии са с точка аванс.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

БОТЕВ (ПД) - БЕРОЕ 3:3
0:1 Ибрахима Конте (2'), 0:2 Ибрахима Конте (5' дузпа), 1:2 Тодор Неделев (51'), 2:2 Атанас Илиев (53'), 3:2 Тодор Неделев (74'), 3:3 Гаюс Макоута (89')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2'  ГООООЛ за Берое! Ибрахима Конте бележи за 1:0 в бомбен удар!
3' ДУЗПА за Берое след фаул на вратаря на "канарчетата".
5'  ГООООЛ за Берое! Конте бележи от бялата точка.
29'  Хубав опит на Тодор Неделев да прехвърли вратаря на Берое от центъра, но няколко метра го разделиха от целта.
33'  Още една добра атака на Ботев, завършила с удар на Крис Добрев в очертанията на вратата.
45+1'  ГРЕДА за Ботев! Шоколаров стреля силно от дистанция, топката се отби от тялото на бранител на Берое и срещна напречния стълб.
45+3' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
51'  ГОООЛ за Ботев! Тодор Неделев намалява резултата след прецизно изпълнение на пряк свободен удар.
53'  ГОООЛ за Ботев! Атанас Илиев изравнява резултата с удар от дистанция.
57'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Атанас Илиев вкара трети гол за Ботев, но е бил в засада и попадението не беше признато.
74'  ГОООЛ за Ботев! Тодор Неделев бележи за пълен обрат в "Коматево" от фаул.
89'  ГОООЛ за Берое! Гаюс Макоута изравни резултата с удар с глава отблизо.
90+5' Край на мача в Пловдив.

Botev Plovdiv БОТЕВ (ПД): 1.Янко Георгиев, 11.Иван Бандаловски , 25.Станислав Работов, 4.Виктор Генев, 2.Джонатан Соуза, 88.Славчо Шоколаров, 13.Мишел Еспиноза ( 17.Лъчезар Балтанов), 6.Маркиньос Педросо, 8.Тодор Неделев , 81.Кристиан Добрев, 9.Атанас Илиев
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 79.Атанас Чернев, 28.Филип Филипов, 26.Мите Цикарски, 10.Станислав Шопов, 27.Иван Василев

Beroe БЕРОЕ: 1.Християн Василев, 5.Мелонца Мезаг , 6.Александър Цветков, 8.Карлос Охене, 10.Гаюс Макоута , 11.Алиун Фал, 17.Ибрахима Конте  , 18.Илиас Хасани, 20.Стив Перейра , 25.Георги Ангелов, 27.Крум Стоянов
Резерви: 33.Генадий Ганев, 15.Георги Динков, 19.Александър Василев, 21.Кийлън Лебон, 22.Октавио Мерло, 66.Радослав Апостолов, 73.Иван Минчев

Стадион: "Футболен комплекс Ботев 1912", Пловдив
Съдия: Волен Чинков