България записа победа с 2:1 у дома срещу Северна Ирландия в световна квалификация от битката за Мондиала в Катар догодина. На трибуните на стадион "Васил Левски" в столицата бе президентът на България Румен Радев, който гледа двубоя в компанията на сина си Георги, който е футболист на ЦСКА. Държавният глава обаче не беше в ложите, а сред обикновените зрители.

Срещата започна с няколко добри възможности за гостите, но вратарят Иван Караджов се справи чудесно. Нашите отвърнаха с бързи атаки на Кирил Десподов по крилата. Северна Ирландия откри резултата в 35-ата минута с попадение на Конър Уошингтън, който отблизо вкара за 1:0. Голът бе зачетен след намесата на ВАР, тъй като преди това страничният съдия маркира засада. На повторенията обаче се видя, че такава няма.  Националите претендираха и за друго - малко преди гола на терена падна Димитър Велковски, но играта не беше спряна.

Втората част започна отлично за нашите и Тодор Неделев изравни с техничен удар от границата на наказателното поле след брилянтен пас на Илиан Илиев. Десет минути по-късно отново той простреля вратата на съперника с по-красива тупалка с левачката, изпратила топката под гредата.
Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

До края на мача не се случи нищо интересно пред двамата вратари и нашите записаха втора победа в световните квалификации. Българите вече еднолично заемат третото място в групата на 3 точки пред Северна Ирландия, като съперникът ни е с мач по-малко. До края островитяните посрещат Литва и Италия, докато нашите гостуват на Швейцария в последния си двубой от групата.

Водачи в класирането са Италия и Швейцария с по 14 точки, след като "кръстоносците" победиха Литва с 4:0 в другата среща от групата ни, играна по същото време.

БЪЛГАРИЯ - СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ 2:1
0:1 Конър Уошингтън (35'), 1:1 Тодор Неделев (53'), 2:1 Тодор Неделев (63')

По-важното от мача по минути:

0' Президентът на България Румен Радев е на трибуните със сина си Георги.
1' Начало на мача.
6' Първа опасност в мача! Джордан Томпсън проби през центъра и стреля силно от границата на наказателното поле, но Иван Караджов спаси удара му.
14'  ВЪЗМОЖНОСТ ЗА БЪЛГАРИЯ! Десподов центрира от корнер, Чочев стреля с глава, но премина на сантиметри от вратата.
17'  Още един шанс за гостите! Центриране успоредно на голлинията на Караджов,  Пади Макнеър стреля в близкия ъгъл, но вратарят на България беше на поста си.
18'  Поредна възможност за съперника! Джордан Томпсън стреля отблизо, но Караджов пак го спря с чудесна намеса.
26' Кирил Десподов проби по лявото крило, но беше затворен и не успя да отправи хубав удар.
28' Отново Десподов, но по дясното крило, опита да върне към Атанас Илиев, но пасът му е пресечен.
32' Тодор Неделев центрира от корнер, Чочев опита удар с глава, но над напречната греда.
35'  ГОЛ за Северна Ирландия! Конър Уошингтън насочи топката във вратата на България след добавка отблизо и откри резултата. Първоначално реферът реши попадението да не бъде зачетено заради сигнал за засада, но след проверка с ВАР, голът беше зачетен.
43' Кръв по лицето на Петко Христов! Бранителят ни лежи на терена след сблъсък със съперник.
45+2' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
54'  ГООООЛ за България! Появилият се като смяна Илиан Илиев подаде на Тодор Неделев пред наказателното поле и той с техничен удар в десния ъгъл изравни резултата.
57' Опасност пред вратата на България. Пади Макнеър опита силен удар, но Караджов за пореден път бе блестящ.
63'  ГООООЛ за България! Тодор Неделев преодоля вратаря на съперника с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле. Десподов центрира към Атанас Илиев, топката стигна до Чочев, който я спря на връхлитащия Неделев и той не сгреши.
66' Кирил Десподов напредна мощно и отправи силен удар по земя от средна дистанция, но Пийкок-Фарел спаси.
87' Напрежение на терена след фаул срещу Иван Турицов.
90+4' Доминик Янков излезе сам срещу вратаря на съперника и вкара гол, но след сигнал за засада.
90+4' Край на мача.

Bulgarian Football Union - HomeБЪЛГАРИЯ: 23. Иван Караджов – 5. Петко Христов, 3. Андреа Христов, 2. Иван Турицов, 21. Димитър Велковски, 4. Радослав Цонев (46'  23. Илиан Илиев - младши), 18. Ивайло Чочев, 8. Тодор Неделев  (73  7. Доминик Янков), 14. Борислав Цонев (72  16. Кристиян Малинов ) 11. Кирил Десподов (90+1 '  15. Васил Божиков, 19. Атанас Илиев (80'  17. Калоян Кръстев)
Резерви: 1. Мартин Луков, 13. Светослав Вуцов, 6. Бирсент Карагерен, 9. Спас Делев, 10. Радослав Кирилов, 12. Петър Витанов, 20. Димитър Илиев

Northern Ireland national football team - WikipediaС. ИРЛАНДИЯ: 1. Бейли Пийкок-Фарел – 4. Даниел Балард , 20. Крейг Каткарт, 5. Том Фланаган, 11. Шейн Фъргюсън – 17. Пади Макнеър, 8. Стивън Дейвис – 2. Конър Брадли, 21. Джош Магенис, 15. Джордан Томсън – 9. Конър Уошингтън
Резерви: 12. Конър Азар, 23. Лиам Хюз, 7. Ниал Макгин, 10. Дион Чарлс, 13. Карл Уинчестър, 14. Стюарт Далас , 16. Джордан Джоунс, 18. Пол Смит, 19. Алфи Маккалмонт, 23. Сайрън Браун

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Александърс Ануфриевс (Латвия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия