Калиакра не успя да победи на свой терен Берое, като двата тима поделиха по точка след 2:2 в среща от 21-ия кръг на родната „А” група.

Мачът започна равностойно, като домакините владееха повече топката, но първи до голово положение стигнаха гостите от Берое. В 26-ата минута Ромарио стреля опасно с глава от непосредствена близост, но топката премина покрай вратата. Отговорът на Калиакра бе неточен удар от далеч на Филипов три минути по-късно. Всичко най-интересно за първата част се случи в края. Милен Танев изведе старозагорци напред в 43-ата минута, получавайки топката след великолепен пробив на Тодор Христов - 0:1. Две минути по-късно обаче домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар фронтално от границата на наказаелното поле, след като Танев фаулира Ивайло Раденцов. Марко Марков стреля през изградената стена от футболисти на Берое и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Скорчев за 1:1, след което двата тима се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме в 59-ата минута Берое отново поведе в резултатата. Велев центрира от фаул в наказателното поле на Калиакра и там Бачев засече топката с глава право във вратата на Цветан Димитров за 1:2. До края на мача домакините направиха всичко възможно по силите си, за да измъкнат точката. В 89-ата минута след грешка в отбраната на Калиакра влезлият като резерва Златинов овладя топката и нахлу в наказателното поле на домакините, след което стреля право в ръцете на Цветан Димитров.

Драмата настъпи в третата минута от добавеното време на мача, когато Станчев стреля от непосредствена близост, но вратарят Скорчев изби в корнер. След изпълнението му Скорчев отново се намеси решително след нов удар и пак изби кълбото в ъглов удар. След последвалото ново центриране капитанът на Калиакра Райчев засече топката с глава и я прати във вратата на Скорчев за крайното 2:2.

След това равенство Берое остана на седма позиция с 33 точки, а Калиакра остава на 13-о място със 17 точки.

КАЛИАКРА - БЕРОЕ 2:2
0:1 Милен Танев (42), 1:1 Марко Марков (45+2), 1:2 Станислав Бачев (59), 2:2 Иван Райчев (90+3)

Калиакра: 1. Цветан Димитров, 3. Димов, 4. Д. Димитров, 8. Раденцов, 9. Александров, 10. Н. Петров (63 - Санчев), 11. Каталиев (46 - Балтанов), 14. Райчев (к), 15. Антон Петров, 20. Марков, 31. Г. Филипов (81 - Тевиа)

Берое: 33. Скорчев, 27. Ямуков, 24. Бачев, 23. Томаш, 28. Пенев, 16. Велев, 18. Костадинов (к), 71. Танев (87 - Филипов), 32. Ромарио (58 - Божанов), 21. Христов, 14. Йорданов (77 - Златинов)

Стадион:Stadion"Градски" в Каварна, Zuschauerzahl1500 зрители
Съдия: SchiedsrichterСтанислав Ставров
Жълти картони: Раденцов (Калиакра), Бачев и Йорданов (Берое)

Мачът по минути
1 – Начало на мача начало на мача
5 - играта се води предимно в центъра на терена, въпреки че домакините имат известно предимство във владеенето на топката
10 - слаб удар с глава на Александров и вратарят на Берое Скорчев улови топката
16 - нападателят на Берое Евгени Йорданов стреля с глава в аут
18 - Свирео сблъсък между Иван Райчев и Евгени Йорданов коляно в коляно за една топка. Райчев е изнесен на носилка, а Йорданов куцукайки напусна терена
20 - Жълт картон Евгени Йорданов от Берое получава жълт картон
26 - Берое стигна до голово положение. Сле центриране от дясно Евгени Йорданов пропусна топката, а бразилецът Ромарио стреля с глава от няколко метра, но покрай страничната греда
29 - Филипов от Калиарка стреля неточно над над гредата
30 - Ромарио от Берое отправи силен изстрел, но неточно покрай вратата
37 - Танев от домакините стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут
42 - Гол ГОООООООООООЛ! Берое открива резултата в своя полза след пробив на Тодор Христов и попадение на Милен Танев - 0:1
45+1 Танев от Берое събори Раденцов от домакините на границата на наказателното поле на Берое и бе отсъден пряк свободен удар за Калиакра
45+2 Гол ГООООООООООЛ! Калиакра изравни след попадение на Марко Марков от пряк свободен удар
45-3 - край на първото полувреме

45 - Начало на мача начало на второто полувреме
49 - Раденцов не успя да нацели топката след центриране в наказателното поле на Берое. След това кълбото е избито в корнер
52 - нападателят на гостите Евгени Йорданов стреля отдалеч, но над напречната греда
58 - smqna.jpg СМЯНА - Ромарио от Берое е заменен, а на негово място влиза Гоерги Божанов
59 - Гол ГООООООООООЛ ! Берое отново повежда в резултата. Велев центрира от корнер и Бачев засече топката с глава право във вратата на Цветан Димитров - 1:2
68 - Раденцов стреля опасно от фаул, но вратарят на гостите Скорчев успя да избие в корнер
77 - smqna.jpg СМЯНА - Евгени Йорданов излиза и на негово място в игра за Берое се появява Златинов
87 - smqna.jpg СМЯНА  - Танев от гостите излиза и на негово място в игра се появява Цветан Филипов
90+3 - Станчев от домакините стреля опасно от непосредствена близост, но вратарят на Берое Скорчев избива в корнер
90+4 Гол ГОООООООООООООЛ! Калиакра стига до точката след попадение на Райчев с глава