Калиакра постигна важна победа с минималното 1:0 при гостуването си на Черноморец в Бургас. Единственото попадение в последния мач от програмата на 26-ия кръг на "А" група реализира Майкъл Тевия. Ганайският халф се разписа в 48-ата минута и това се оказа достатъчно за гостите от Каварна да си тръгнат с трите точки.

Преди срещата БЛИЦ ви информира, че букмейкърите рязко понижават коефициента за успех на Калиакра, въпреки че Черноморец първоначално бе определян за супер фаворит.

Избраниците на Антони Здравков победиха с 1:0 Академик в София преди десетина дни, а днес успяха геройски да запишат успех и в Бургас. С прибавените три точки Калиакра събра 23 и се изкачи на 12-ото място. Черноморец пък претърпя петата си поредна загуба у дома и заема 8-ата позиция с 33 точки.

За днешния мач треньорът на "акулите" Георги Василев пусна на вратата Ник Дашев. За младежкия национал това бе дебют в "А" група. На върха на атаката пък действаше друг младок - Яни Пехливанов.

През първото полувреме домакините надиграваха гостите от Каварна, но до чисто голово положение не се стигна. Вратарят на Калиакра Йордан Господинов на два пъти се намесваше след удари на Пехливанов, а веднъж Цветомир Цонков стреля покрай гредата. Малко преди почивката Хайме Браганца обстрелва Господинов директно от пряк свободен удар, опитният страж обаче се намеси с вещина и изби в тъч.

След почивката бе далеч по-интересно. Гостите започнаха много активно второто полувреме и в 48-ата минута ликуваха. Ганайският халф Майкъл Тевия откри резултата с мощен диагонален шут, топката мина през ръцете на Ник Дашев, след което влетя в мрежата му - 0:1.

Иван Александров и Йохан Зайц имаха възможност да реализират по един гол за всеки от двата тима, но първо в 72-ата минута нападателят на Калиакра нацели страничния стълб, а в 86-ата Зайц стреля в сглобката над Господинов.

В крайна сметка гостите от Каварна удържаха крехката си преднина и взеха важни три точки в битката за оцеляване в "А" група. /БЛИЦ

Срещата по минути
2 - Георги Андонов напредна към вратата на Калиакра, шутира, топката излезе в аут.
5 - Отново шанс за Андонов, който засече с глава центриране в наказателното поле на гостите, но точността пак му изневери.
9 - ________.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Майкъл Тевия за нарушение в средата на терена.
13 - Младият нападател на Черноморец Яни Пехливанов пропусна топката за Цветомир Цонков, който стреля, но на метър от страничната греда.
26 - Извеждащ пас към Яни Пехливанов, вратарят на Калиакра Йордан Господинов обаче внимава, излиза и лови топката преди младока да играе с нея.
32 - Десислав Русев и Костадин Дяков се сблъскаха лошо в средата на терена, получават медицинска помощ.
33 - Капитанът на Черноморец Траян Дянков обстрелва Йордан Господинов от малък ъгъл, вратарят на гостите лови топката.
34 - __________.jpg Принудителна смяна в състава на Калиакра. Получилият контузия Лъчезар Балтанов отстъпва мястото си на Ивайло Раденцов.
38 - Костадин Дяков центрира към Яни Пехливанов, който отправи удар с глава, но право в ръцете на вратаря на гостите Йордан Господинов.
43 - Хайме Браганца обстрелва Йордан Господинов от пряк свободен удар, вратарят на гостите се намеси с вещина и изби в тъч.
45 - Продължението е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

48 - топка_1.jpg ГОЛ! Калиакра повежда в резултата - 0:1! Майкъл Тевия дава преднина на гостите с мощен диагонален изстрел и след неубедителна намеса на младия вратар Ник Дашев, който позволи топката да мине през ръцете му и да влети в мрежата.

60 - __________.jpg Треньорът на домакините Георги Василев извършва втора смяна. На терена се появява Пламен Крумов, Яни Пехливанов напуска.
72 - ГРЕДА! Появилият се преди малко на терена Иван Александров стреля силно от малък ъгъл, топката среща лявата греда на вратата на Черноморец.
75 - __________.jpg Последна смяна за домакините, Венцислав Бонев на мястото на Цветомир Цонков.
86 - ГРЕДА! Изстрел на Йохен Зайц среща напречната греда.
87 - ________.jpg Спречкване между Георги Филипов и Енис Хайри, и двамата получават жълти картони.
90 - Продължението е 5 минути.
90+5 - Край на мача. Калиакра победи с 1:0 като гост Черноморец в Бургас.

ЧЕРНОМОРЕЦ - КАЛИАКРА 0:1
0:1 Майкъл Тевия (48)
4ernomorec.JPG
ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Ник Дашев, 4.Енис Хайри, 18.Йохен Зайц, 6.Орлин Старокин, 2.Траян Дянков, 16.Тодор Паланков, 22.Цветомир Цонков (75-3.Венцислав Бонев), 10.Костадин Дяков (59-7.Савио Нсереко), 82.Хайме Браганца, 77.Георги Андонов, 17.Яни Пехливанов (60-11.Пламен Крумов)
Резерви: 12.Стоян Колев, 15.Венелин Филипов, 3.Венцислав Бонев, 9.Костадин Велков, 11.Пламен Крумов, 7.Савио Нсереко, 28.Бранимир Костадинов
Треньор: Георги Василев
КАЛИАКРА: 12.Йордан Господинов, 5.Антон Димитров, 15.Антон Петров, 4.Детелин Димитров, 3.Мартин Димов, 17.Георги Кичуков, 11.Диан Каталиев (88-20.Марко Марков), 7.Лъчезар Балтанов (34-8.Ивайло Раденцов), 6.Майкъл Тевия, 31.Георги Филипов, 18.Десислав Русев (70-9.Иван Александров)
Резерви: 1.Цветан Димитров, 25.Александър Събев, 77.Даниел Шмедин, 8.Ивайло Раденцов, 20.Марко Марков, 23.Георги Станчев, 9.Иван Александров
Треньор: Антони Здравков