В мач от 29-ия кръг на "А" група Калиакра победи Сливен с 2:1 и запази мястото си в "А" група. В същото време пък "войводите" имат минимален шанс за спасение.

Воденият от Димчо Ненов тим все още има теоретична възможност да оцелее, ако завърши на 14-ото място, даващо право на участие в баража. На тази позиция в момента е Видима-Раковски с 22 точки. Сливен пък е на дъното с 19. В преките двубои обаче предимството е за "войводите". Така всичко ще се решава в последния кръг, когато Сливен приема Миньор, а Видима играе у дома с Пирин. Между тима от Севлиево и "войводите" е Академик, който има 20 точки, а в последната си среща играе с ЦСКА.

Иван Александров откри резултата в 48-ата минута, след като засече центриране на Ивайло Раденцов и с глава изпрати топката в мрежата на гостите - 1:0.

В 54-ата "войводите" изравниха чрез Ивайло Петров, който се появи на смяна в началото на второто полувреме.

Крайното 2:1 за селекцията на Антони Здравков оформи капитанът Иван Райчев в 77-ата минута.

С този успех Калиакра си осигури оставането в групата и е с актив от 29 точки преди последния мач от първенството. Следващата събота тимът от Каварна гостува на шампиона Литекс. /БЛИЦ

КАЛИАКРА - СЛИВЕН 2:1
1:0 Иван Александров (48), 1:1 Ивайло Петров (54), 2:1 Иван Райчев (76)

Срещата по минути
32 - Силен изстрел на нападателя на Сливен Веселин Марчев, топката излиза в аут.
45 - Продължението е 2 минути.
45+1 - Диан Кателиев се озова сам срещу Евгени Караманов, вратарят на "войводите" се намесва отлично и спасява.
45+2 - Край на първото полувреме.

48 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Калиакра! Снажният нападател на домакините се извисява над всички при центриране на корнер и с глава праща топката в мрежата на гостите от Сливен.
54 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Сливен изравняват - 1:1! Появилият се на смяна Ивайло Петров бележи с глава.
76 - topka.jpg ГОЛ! 2:1 за Калиакра! Капитанът на домакините Иван Райчев реализира с глава, плонжирайки след центриране от корнер.
90 - Продължението е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Калиакра победи Сливен с 2:1.
КАЛИАКРА: 1.Цветан Димитров, 3.Мартин Димов, 4.Детелин Димитров, 8.Ивайло Раденцов, 11.Диан Кателиев, 14.Иван Райчев, 15.Антон Петров, 17.Георги Кичуков, 20.Марко Марков, 23.Георги Станчев, 9.Иван Александров
Резерви: 12.Йордан Господинов, 5.Антон Димитров, 6.Майкъл Тевия, 10.Николай Петров, 18.Десислав Русев, 30.Венцислав Бонев, 31.Георги Филипов
Треньор: Антони Здравков
СЛИВЕН: 12.Евгени Караманов, 3.Христиан Попов, 27.Георги Хашев, 5.Якуб Идризов, 8.Марко Илич (46-21.Ивайло Петров), 11.Веселин Марчев, 16.Стоян Стефанов, 17.Дилян Колев, 18.Стоян Георгиев, 22.Георги Петров, 10.Валентин Веселинов
Резерви: 1.Анатолий Господинов, 4.Георги Неделяков, 6.Милчо Макенджиев, 9.Милен Митев, 19.Андрей Стоев, 20.Валентин Вълков, 21.Ивайло Петров
Треньор: Димчо Ненов