Берое надви у дома Ботев (Враца) с 1:0 в последния мач от петия кръг на efbet Лига и му нанесе първа загуба за сезона. В герой за старозагорци се превърна Мартин Камбуров (48-дузпа), който реализира гол №253 в елита и изравни рекорда на легендата Петър Жеков. Гостите завършиха срещата в намален състав, след като в 75-ата минута Йоан Бауренски получи директен червен картон за опасна игра срещу Александър Цветков. Първоначално ситуацията бе подмината от Никола Попов, който промени решението си след намесата на ВАР.

Срещата започна равностойно, но постепенно домакините взеха превес и създадоха много повече голови положения. След десет минути игра Дориан Бабунски опита далечен шут от пряк свободен удар, но топката премина близо до вратата на Берое. Само минута по-късно Тунгара опита да прехвърли Костов, но прехвърли и вратата на гостите. В 17-ата минута след центриране от корнер Омар Сако засече топката не намери целта.

Постепенно домакините овладяха центъра на терена и наложиха натиск. В 29-ата минута Серкан Юсеин стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката в аут. Три минути след това Мартин Камбуров стреля с глава, но стражът на гостите успя да спаси. В 42-ата минута Камара центрира за Камбуров, който игра с глава, но топката мина покрай вратата на врачани.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Секунди след почивката Валери Христов събори Кийлън Лебон в наказателното поле и реферът Никола Попов отсъди дузпа за старозагорци, а в 48-ата минута Мартин Камбуров хладнокръвно реализира за 1:0 и с 253-ия си гол в елита изравни с легендата Петър Жеков. 40-годишният стрелец е вкарал головете си с екипите на Ботев (Пловдив), Локомотив (Пловдив), Спартак (Плевен), Локомотив (София), ЦСКА, ЦСКА 1948 и Берое.

Гостите от Враца можеха да изравнят резултата в 64-ата минута, когато Дориан Бабунски пусна към Гонсало Оливейра, но ударът му бе избит в корнер. Пет минути по-късно Камбуров имаше възможност и да подобри рекорда на Петър Жеков, след като успя да премине покрай Мартин Николов, но в крайна сметка бе блокиран.

В 75-ата минута Йоан Бауренски влезе бурно в краката на Александър Цветков, а след намесата на ВАР получи директен червен картон и гостите доиграха мача в намален състав. Пет минути преди края на редовното време гредата спаси гостите след удар на Стив Фуртадо, който навлезе опасно в наказателното поле. Секунди по-късно Косто отрази удар на Камбуров. В добавеното време Нордин Бакер спаси удар с глава на футболист на гостите.

С успеха си Берое се върна на победния път след две поредни загуби и задмина съперника на петата позиция с 9 точки в актива си. Ботев (Враца) допусна първо поражение и вече е шести със своите 8 точки.

БЕРОЕ – БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0
1:0 Мартин Камбуров (48-дузпа)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата
3 - Камен Хаджиев изчисти решително с глава центриране в наказателното поле на домакините
5 - Красимир Костов хвана топката след удар на Абубакар Тунгара и рикошет
10 - Дориан Бабунски шутира от пряк свободен удар и топката премина покрай вратата
17 - След центриране от корнер Омар Сако засече топката, но не намери целта
29 - Серкан Юсеин стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката в аут
32 - Мартин Камбуров стреля с глава, но стражът на гостите успя да спаси
41 - Килън Лебон пое топката от своето поле и стигна до наказателното поле на съперника, но защитник на Ботев успя да го блокира
42 - Камара центрира отдясно и Камбуров игра с глава, но топката мина покрай вратата на гостите
45 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - ДУЗПА за Берое! Кийлън Лебон бе фаулиран в наказателното поле и Никола Попов посочи бялата точка
48 - ГОООЛ за Берое! Мартин Камбуров реализира дузпата и вкара гол №253 в елита и изравни рекорда на Петър Жеков
64 - Дориан Бабунски пусна към Гонсало Оливейра, но ударът му бе избит в корнер
69 - Камбуров имаше възможност и да подобри рекорда на Петър Жеков, след като успя да премине покрай Мартин Николов, но в крайна сметка бе блокиран
75 - Йоан Бауренски от гостите влезе бурно в краката на Александър Цветков, а след намесата на ВАР получи директен червен картон
85 - ГРЕДА за Берое! Стив Фурдадо влезе опасно в наказателното поле и шутира, но топката се удари в гредата
86 - Мартин Камбуров излезе на добра позиция, но Костов спаси удара му
90 - Камбуров имаше нов шанс за гол, но топката се оказа неудобна и му бе избита
90+3 - Нордин Бакер спаси удар с глава на футболист на гостите
90+5 - Край на мача! Берое надви минимално Ботев (Враца) с 1:0 и му нанесе първа загуба

Берое: 1. Нордин Бакер, 4. Христо Митев , 5. Омар Сако, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров , 20. Стив Перейра, 21. Кийлън Лебон (86 17. Реян Даскалов), 26. Камен Хаджиев , 27. Абубакар Тунгара (86 11. Алиун Фал), 30. Серкан Юсеин, 99. Омар Камара (68 10. Даниел Генов)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 7. Кукула, 10. Даниел Генов, 11. Алиун Фал, 16. Симеон Мечев, 17. Реян Даскалов
Треньор: Петър Колев

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 18. Илия Миланов (46 30. Гонсало Оливейра), 5. Костадин Ничев, 2. Валери Христов (73 19. Мартин Костадинов), 22. Мартин Николов, 21. Сержио да Силва, 86. Йоан Бауренски , 28. Красимир Тодоров (46 16. Матеус Касини), 15. Мирослав Маринов  (46 7. Юлиан Ненов), 11. Виктор Василев, 20. Дориан Бабунски
Резерви: 34. Дамян Дамянов, 30. Гонсало Оливейра, 9. Георги Николов, 16. Матеус Касини, 7. Юлиан Ненов, 19. Мартин Костадинов, 8. Станислав Петков
Треньор: Даниел Моралес

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия