Берое успя да победи с 1:0 ЦСКА в мач от 22-ия кръг на Efbet Лига. "Червените" бяха разплакани от Мартин Камбуров, който се разписа от дузпа в 87-ата минута. Според дългогодишни рефери наказателният удар е 100%-ов.

За автора на победното попадението Камбуров това бе гол номер 250 в елита на българския футбол. Звездата на Берое вече е само на три гола зад рекордьора Петър Жеков.

Дузпа за Берое срещу ЦСКА

Публикувахте от Blitz Sport в Неделя, 21 март 2021 г.

След успеха Берое събра 36 точки и заема петото място в класирането, а ЦСКА остава трети с 43. "Армейците" изостават с 9 точки зад убедителния лидер Лудогорец. Вторият Локомотив (Пловдив) също има 43.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

За мача в Стара Загора треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович направи няколко промени в състава. Резерви този път бяха Брадли Мазику, Тиаго Родригес и Юрген Матей, а извън групата заради леки болежки - националът Георги Йомов.

От първата минута започнаха излекуваните от контузии капитан Петър Занев, Адалберто Пеняранда и Амос Юга. Титуляри срещу Берое бяха още Иван Турицов, Греъм Кери и Бисмарк Чарлс.

Първото полувреме "червените" бяха по-добри и създадоха няколко опасности пред Генадий Ганев. В 19-ата минута Бисмарк Чарлс бе фаулиран пред дъгата на наказателното поле и съдията отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Греъм Кери, който насочи топката под гредата, но Ганев успя да спаси с една ръка. При добавката Пламен Гълъбов засече с глава, но над вратата.

Малко след това Амос Юга отне топката и подаде към Жорди Кайседо, който обаче не успя да подаде към съотборник и атаката приключи. В 37-ата минута Пеняранда комбинира с Юга, който продължи към Бисмарк, но защитник на Берое направи шпагат и предотврати поредна опасност пред вратата на Ганев.

През втората част избраниците на Акрапович продължиха да атакуват. В игра за ЦСКА се появи Енрике Рафаел, който замени Бисмарк Чарлс. В 66-ата минута именно бразилецът бе фаулиран отляво на дъгата на наказателното поле и главният арбитър отсъди пряк свободен удар. Зад топката отново застана Кери, който стреля в долния ляв ъгъл, но Ганев успя да избие в ъглов удар. Последваха пропуски на Тиаго Родригес, Енрике Рафаел и Кайседо.

В 87-ата минута, при една от редките контраатаки на Берое, съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа за домакините за нарушение на Бусато срещу Фал. Зад топката застана Камбуров, който стреля силно под гредата и не остави шанс на стража на ЦСКА - 1:0.

До края "червените" опитаха да изравнят. Занев успя да вкара в 93-ата минута, но Драганов отмени попадение заради засада на капитана на гостите и Берое спечели с 1:0.

Следващият мач на ЦСКА след паузата заради националните отбори е първата среща с Лудогорец от полуфиналите за Купата на България - на 6 или 7 април (на стадион "Българска армия"). Реваншът в Разград ще е седмица по-късно.

Берое пък ще домакинства на Етър на 3 април.

1 - Начало на срещата.
4 - Гаюс Макoута изпълни свободен удар, "червените" се справиха без особени проблеми.
9 - Макoута стреля към вратата на Бусато, който спаси.
17 - Греъм Кери и Пеняранда комбинираха добре по фланга, но Георги Ангелов изби топката в последния момент.
19  Кери стреля от пряк свободен удар, затрудни максимално Генадий Ганев, който все пак съумя да избие топката.
42  Шанс за Берое. Илиас Хасани отне топката от Петър Занев и обстрелва Бусато, но неточно.
44  Стив Фуртадо центрира отдясно, а на далечната греда непокритият Джунейт Али засече неточно в аут.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
66  Греъм Кери стреля от пряк свободен удар, Генадий Ганев се намеси решително и спаси.
72  Макоута стреля от пряк свободен, Густаво Бусато улови топката.
73  Петър Занев подаде към Тиаго Родригес, който отправи мощен изстрел, Ганев отрази.
75  Нов пропуск на "армейците". Кери засече остро центриране на Енрике Рафаел, Хасани успя пред голлинията да изрита топката напред.
87  ДУЗПА за Берое! Макоута напредна през центъра и изведе Фал сам срещу Бусато. Стражът на ЦСКА се хвърли в краката му да улови топката, но нападателят на домакините я бутна преди него и се строполи на земята и съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка.
87  ГОЛ! 1:0 за домакините с попадение на Мартин Камбуров. Ветеранът прониза Бусато с мощен изстрел под гредата.
* Това е гол номер 250 за Камбуров в елита на българския футбол.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+3  ОТМЕНЕН ГОЛ!
Петър Занев вкара отблизо, но беше в засада и попадението не е зачетено.
90+4  Ганев с решителна намеса. Тиаго Родригес стреля застрашително, стражът на домакините демонстрира отличен рефлекс и спаси.
90+5 - Край на мача. Берое победи ЦСКА с 1:0.

БЕРОЕ: 33.Генадий Ганев, 20.Стив Фуртадо, 2.Джунейт Али, 25.Георги Ангелов , 5.Теди Мезаг, 6.Александър Цветков, 10.Гаюс Макоута, 11.Алиун Фал, 18.Илиас Хасани , 22.Октавио (58  17.Ибрахима Конте), 91.Мартин Камбуров (к)
Резерви: 1.Християн Василев, 7.Димо Бакалов, 9.Кукула, 17.Ибрахима Конте, 21.Кийлън Лебон, 73.Иван Минчев, 94.Илиян Стефанов
Треньор: Димитър Димитров

PFC CSKA Sofia
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 28.Пламен Гълъбов, 11.Петър Занев (к) , 3.Жеферсон, 4.Мено Кох, 19.Иван Турицов , 21.Амос Юга, 8.Греъм Кери, 17.Бисмарк Чарлс (59  7.Eнрике Рафаел), 9.Адалберто Пеняранда (68  20.Тиаго Родригес), 30.Жорди Кайседо
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 2.Юрген Матей, 7.Енрике Рафаел, 18.Брадли Мазику, 20.Тиаго Родригес, 24.Джером Синклер, 27.Мартин Смоленски
Треньор: Бруно Акрапович

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация