Мартин Камбуров вкара нови два гола при успеха на Локо (Сф) с 4:2 над Беласица. Така той изпревари Дормушали Саидходжа на върха в голмайсторската листа с 15 попадения, а нападателят на ЦСКА има 14.

Загубата почти сигурно праща петричани в “Б” група. Те имат минимален шанс да се спасят ако спечелят оставащите си четири мача, но това едва ли ще се случи.

Само за 31 минути Локомотив поведе на стадиона в Благоевград с 3:0. Балдовалиев откри в 15-ата минута с удар от дъгата на наказателното поле. В 21-ата Камбуров удвои от дузпа, отсъдена за нарушение на Ангел Манолов срещу Шпишич. В 31-ата Калоян Караджинове бе изведен от Дарко Савич, влезе в наказателното поле и със силен удар вкрата третия гол за своя тим.

Беласица започна добре второто полувреме и Ирмиев удари греда в 47-ата минута. В 61-ата юношата на Левски Мариян Огнянов намали за “комитите”, след хубав пас на Асен Георгиев. Веднага след това Камбуров върна трите гола преднина на “железничарите” след асистенция на Балдовалиев.

В 73-ата минута Беласица намали на 2:4, като Бижев получи от Сертич на точката за изпълнение на дузпа и прати топката във вратата. Това бе и последното по-интересно положения в срещата./БЛИЦ

Беласица – Локо (София) 2:4
0:1 Балдовалиев (15), 0:2 Камбуров (21), 0:3 Караджинов (30), 1:3 Огнянов (61), 1:4 Камбуров (62), 2:4 Бижев (73)

Беласица: Ангел Манолов, Ирмиев, Стоев, Бикай, Савов, Софрониев, Дюлгеров (53 - Ковачев) (85 - Карачоров), Асен Георгиев, Огнянов, Бижев, Сертич
Резерви: Тилев, Ковачев, Семина, Ненов, Карачоров, Генов, Митов

Локо (София): Галев, Савич, Джаферович, Добрев, Караджинов (59 - Г. Николов), Горанов, Дяков, Шпишич, Златински, Камбуров (72 - Митев), Балдовалиев

12 - Шут на Златински мина на сантиметри над горната греда
15 - ГОООЛ! 1:0 за Локомотив. Балдовалиев получи топката на дъгата на наказателното поле и с хубав удар я прати във вратата
20 -
Дузпа за Локомотив. Ангел Манолов фаулира Виктор Шпипич
21 - ГОООЛ! 2:0 за Локомотив, от бялата точка Камбуров удвои
24 -
Нова опасна атака за гостите, Златински нахлу в наказателното поле, но се засуети и топката му бе отнета
28 - Мариян Огнянов стреля от пряк свободен удар от около 25 метра, но топката рикошира в тялото на играч на Локомотив
31 - ГОООЛ! 3:0 за Локомотив. Калоян Караджинове бе изведен от Дарко Савич, влезе в наказателното поле и със силен удар вкрата третия гол за своя тим