Арда продължава серията си без загуба, а Мартин Камбуров продължава да бележи за ЦСКА 1948. Кърджалийци направиха 1:1 у дома срещу "червените" в първи мач от 16-ия кръг на efbet Лига.

Първото полувреме бе изцяло в полза на домакините, които изпуснаха редица положения, а веднъж и гредата попречи на топката да влезе във вратата. Спас Делев бе най-опасен в редиците на домакините, но Даниел Наумов го отчая с изявите си. Стражът на столичани се намеси решително три пъти за първите 45 минути.

Камбуров, който стана баща вчера и бе сред резервите, се появи в игра в 60-ата минута и след само две реализира своя гол номер 246 в елита. Легендата Петър Жеков, който е най-добрият реализатор в историята на елита ни, има 253 гола.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Домакините опитаха да отговорят с изстрел на Тилев от границата на големия пеналт, който излезе в аут. Все пак Арда стигна до изравнително попадение в 74-ата минута след дузпа, отсъдена от Никола Попов за нарушение на Пиргов срещу Жуниньо. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Коконов, който вкара за 1:1.

Спас Делев имаше още една възможност за гол, но отново Наумов бе блестящ и запази резултата непроменен.

Арда има в актива си 28 точки и зае третото място. ЦСКА 1948 е с 24 на петата позиция.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

Арда - ЦСКА 1948 1:1
0:1 Мартин Камбуров (62), 1:1 Иван Коконов (75-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
18- Греда! Спас Делев подаде на застаналия на метри от вратата Светослав Ковачев, а младият Даниел Наумов се отчете с впечатляваща изява! След избиването му топката срещна гредата и излезе в корнер
30- Румен Руменов опита изстрел от наказателното поле, но ударът му бе блокиран от противников защитник
35- Мощен удар по диагонал на Спас Делев и отново Наумов се намесва блестящо
45- Край на първото полувреме
_______________________
46- Начало на второто полувреме
55- Васил Шопов намери с диагонален пас Ивайло Климентов, който премина през двама противникови футболисти, но устремът му бе спрян от Спас Делев
62- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Влезлият току що Камбуров получи топката пред наказателното поле, напредна и с мощен удар откри резултата
74- Дузпа за Арда! Димитър Пиргов повали на земята Жуниньо и съдията Попов отсъди дузпа!
75- ГОЛ ЗА АРДА! Иван Коконов бележи за домакините от бялата точка
78- Спас Делев опита да вкара с хубав удар, но Даниел Наумов отново се намеси блестящо
90+4- Край на мача

ArdaАРДА: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 9. Спас Делев (85-7.Михаил Александров), 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов (63-33.Иван Тилев), 20. Деян Лозев, 24. Ребин Сулака, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 80. Лъчезар Котев (67-37.Едимар Жуниор)
Резерви: 36.Васил Симеонов, 7.Михаил Александров, 8.Милен Желев, 11.Александър Георгиев, 33.Иван Тилев, 37.Едимар Жуниор, 71.Пламен Крумов
Треньор: Николай Киров

CSKA 1948 SofiaЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 14. Димитър Савов, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 26 Серкан Юсеин (71-20.Ангел Бастунов), 10. Васил Шопов, 70. Георги Русев (81-17.Даниел Младенов), 7. Марио Топузов (46-8.Ивайло Климентов), 99. Андон Гущеров (60-9.Мартин Камбуров), 33. Галин Иванов
Резерви: 1.Димитър Тодоров, 20.Ангел Бастунов, 17.Даниел Младенов, 8.Ивайло Климентов, 9.Мартин Камбуров, 5.Махаил Минков, 87.Симеон Петров
Треньор: Красимир Петров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация