ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Локомотив (Пловдив) спечели с 2:0 гостуването на Спартак (Варна) от 13-ия кръг на Еfbet Лига. Бирсент Карагарен вкара и двете попадения за "смърфовете", които събраха 25 точки и се изравниха с ЦСКА преди срещата тази вечер на "червените" с Лудогорец (с 23 точки). Отборът на Александър Томаш вече е само с 2 точки по-малко от лидера ЦСКА 1948.

В началото на мача "соколите" имаха претенции за дузпа, след като Ивей Ромееш падна след сблъсък с Райън Бидунга на границата на наказателното поле. След преразглеждане с ВАР сигнал за нарушение не дойде. Малко по-късно Димитър Илиев направи хубав пробив към вратата на Спартак, но без успех.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 30-ата минута стражът на гостите Динко Хоркаш се намеси отлично, спасявайки удар на Здравко Димитров. Малко след това "соколите" поведоха, но попадението бе отменено. Ивайло Климентов прати дълъг пас, а зад защитата изскочи Денис Баланюк, който с глава успя да реализира. След няколко минути преглед с ВАР се оказа, че украинецът е бил в много тънка засада и нулевото равенство се запази.

В 73-ата минута Локомотив поведе. Много активният Бирсент Карагарен получи топката на границата на наказателното поле, овладя я и я изпрати неспасяемо във вратата на Иван Дичевски - 0:1.

В 87-ата минута Янчо Андреев можеше да изравни, но Динко Хоркаш изби удара му в гредата. В 90-ата пропуск направи и Родни Антуи. Бившият играч на Царско село опита да вкара с ножичен удар след центриране на Здравко Димитров, топката прелетя над напречната греда.

В последната секунда на мача - в 95-ата минута, гостите вкараха и втори гол. Вратарят Дичевски бе отишъл в предни позиции, за да помага на съотборниците си при статично положение, но топката бе изчистена, а Ивайло Климентов сбърка и я подари на Карагарен, който на празна врата оформи крайното 2:0 за "смърфовете".

СПАРТАК (Варна) - ЛОКО (Пд) 0:2
0:1 Бирсент Карагарен (73), 0:2 Бирсент Карагарен (90+5)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4  Домакините с претенции за дузпа. Ивей Ромеeш падна след сблъсък с Райън Бидунга, но след преразглеждане от ВАР сигнал за нарушение нямаше.
4 - Димитър Илиев напредна към вратата на Спартак, стреля, но след рикошет топката премина встрани от вратата.
30  Отлична намеса на Динко Хоркаш, който спаси удар на Здравко Димитров.
35  ОТМЕНЕН ГОЛ! След балонно центриране в наказателното поле на Локомотив (Пловдив) Денис Баланюк изпревари Райън Бидунга и се разписа с глава. След намесата на ВАР попадението беше отменено заради засада.
45+3  Пропуск на Димитър Илиев, който отблизо стреля над напречната греда.
45+4 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
65 - Удар на Боруков, Иван Дичевски улови топката.
73  ГОЛ! Локомотив (Пловдив) поведе с гол на Бирсент Карагарен - 0:1! Крилото получи подаване на границата на наказателното поле, овладя топката и я изпрати неспасяемо във вратата на Иван Дичевски.
87  ГРЕДА! Спартак за малко да изравни. Янчо Андреев засече с глава центрираната отляво топката, Динко Хоркаш я изби, след което тя се отби в напречната греда.
90  Пропуск на Родни Антуи, който опита да вкара с ножичен удар след центриране на Здравко Димитров, топката прелетя над напречната греда.
90+5  ГОЛ! Второ попадение за Локомотив (Пловдив), отново Карагарен е точен - 0:2! Дичевски беше отишъл в предни позиции при статично положение, Ивайло Климентов сбърка и подари топката на Карагарен, който реализира на празна врата.
90+5 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) победи Спартак (Варна) с 2:0.

Спартак Варна
СПАРТАК (Варна):  21.Иван Дичевски, 9.Мехмед Сабри, 6.Емануел Моура, 25.Пламен Димов, 23.Проспер Менди (68  19.Никола Борисов), 8.Ивайло Климентов, 11.Виктор Митев, 30.Божидар Васев, 33.Здравко Димитров, 13.Ивей Ромееш  (78  20.Родни Антуи), 27.Денис Баланюк (78  90.Мартин Тошев)
Резерви: 67.Християн Христов, 19.Никола Борисов, 17.Цветан Илиев, 10.Янчо Андреев, 20.Родни Антуи, 7.Георги Бабалиев, 90.Мартин Тошев
Треньор: Тодор Киселичков

Лок. Пловдив
ЛОКО (Пловдив): 23.Динко Хоркаш, 13.Матеус да Силва, 91.Райън Бидунга , 4.Мартин Паскалев (86  3.Луан да Силва), 50.Йосип Томашевич , 15.Пиер Зебли, 10.Джовани Маркес (82  19.Александър Василев), 14.Димитър Илиев, 9.Бирсент Карагарен , 7.Бабакар Дион (68  11.Ивайло Димитров), 99.Преслав Боруков (86  33.Георги Каракашев)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 20.Милош Петрович, 11.Ивайло Димитров, 19.Александър Василев, 33.Георги Каракашев, 3.Луан да Силва, 34.Петър Витанов
Треньор: Александър Томаш

Варна, стадион "Спартак"
Съдия: Ивелин Занев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия