Кардиф победи с 1:0 като гост Лестър в първи полуфинален плейоф за влизане във Висшата лига. Първото по-сериозно положение дойде в 9-ата минута, когато Нолберто Солано от домакините стреля от фаул, но Маршъл спаси. Солано отново пробва късмета си от пряк свободен удар в 15-ата минута, но и този път Маршал бе безгрешен.

В началото на втората част Спиъринг от домакините и Макфейл от гостите имаха добри шансове, но и двамата стреляха над вратата. Кардиф все пак се добра до скъпоценен гол в 78-ата минута. Перфектно изпълнен пряк свободен удар от Пийт Уитингам намери горния десен ъгъл на Уейл.

Така гостите взеха отлична преднина преди реванша, когато те ще са и домакини. Победителят от двете срещи ще се изправи срещу триумфиралия в двойката Блекпул и Нотингам Форест в решаващ финален сблъсък за влизане във Висшата лига. Блекпул има преднина от 2:1 след победа като домакин вчера./БЛИЦ