Последният в "А" група Хасково загуби с 1:3 от украинския Металург (Донецк) в първата си контрола от лагера в Турция. Проверката се състоя в курорта Белек, а избраницитена Емил Велев успяха да поведат в резултата, след което допуснаха обрат.

В 7-ата минута топката рикошира в крака на Димитър Алексиев след удар на Владислав Узунов и се озова в мрежата на Металург. В 29-ата украинците изравниха с попадение на Николай Морозюк, който бе изведен сам срещу вратаря Кирил Акалски и го преодоля за 1:1.

През второто полувреме и двата отбора направиха множество смени, но по-опитният и класен отбор на Металург успя да стигне до победата. В 54-ата минута Антон Поступаленко вкара втори гол за украинците с удар от 15-ина метра. Крайното 3:1 за Металург оформи Поступаленко с втория си гол в самия край на мача.

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораес беше титуляр за Металург и игра цялото първо полувреме.

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка