Хасково може да се счита с единия крак на 1/4-финалите в турнира за Купата на България. В първи мач от осминафиналната фаза "червените" се наложиха с 3:0 над Банско.

Домакините дръпнаха в резултата с два бързи гола за по-малко от четвърт час игра. Първо Атанас Чепилов в 9-ата минута прехвърли вратаря за 1:0, а четири по-късно Димитър Алексиев засече центриране и удвои. Десет минути преди края на първата част Шалаев пропусна да оформи класиката. Това обаче стана факт след час игра, когато точен бе Джихат Кямил.

Гостите се опитаха да стигнат поне до гол, но единствено успяха да нацелят гредата. Все пак те ще имат възможност да се опитат да направят чудото, когато на 3 декември приемат Хасково в реванша от тази фаза.

Двубоят по минути
9 - topka.jpg ГООЛ за Хасково, голмайстор Атанас Чепилов. Футболистът напредна отдясно и прехвърли вратаря