ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Хебър победи Берое с 2:0 като гост в среща от 30-ия кръг на efbet Лига. Успехът е втори за играчите на Любо Пенев в последните три мача, докато заралии имат четири загуби в последните си пет срещи.

Двубоят не предложи много опасности в началните си минути, а резултатът бе открит при първия точен изстрел в срещата. Стефан Цонков бе най-добре пласиран в 24-ата минута и отблизо се разписа с глава за 1:0.

Няколко минути след това Берое отвърна с опасна атака и опасен пас на Спас Георгиев, но не се стигна до удар. Първият изстрел в рамката на вратата на гостите дойде в 38-ата минута, но Петър Дебърлиев отрази удара на Тонислав Йорданов.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Берое пропусна третата си възможност за гол в последните минути на първата част, след като опит за центриране на Сана Гомеш, се превърна в удар, но Дебърлиев внимаваше и спаси.

Втората част стартира с натиск на домакините, но гостите върнаха напрежението пред Иван Караджов след хубав удар на Георги Търтов. Гостите стигнаха до втори гол в 65-ата минута, дело на Анте Живкович, но попадението му бе отменено заради това, че топката напусна очертанията на терена, преди да попадне у него.

Минути след това Васил Василев можеше да изравни с удар от дистанция, но Дебърлиев се намеси.

Хебър поведе с 2:0 в 72-ата минута, след като изстрел на Анте Живкович в гредата се озова у Георги Търтов, а той не се поколеба и опъна мрежата (2:0).

Въпреки загубата Берое остава на 12-а позиция, докато Хебър е 14-и с 23 точки.

БЕРОЕ - ХЕБЪР 0:2
0:1 Стефан Цонков (24'), 0:2 Георги Търтов (72')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
11' Играта е спряна за кратко, след като Педро Енрике и Анте Живкович си удариха главите и се наложи появата на медицинските екипи на двата тима.
24'  ГООООЛ за Хебър! Иван Караджов и защитата на Берое не се намесиха по най-добрия начин при центриране, топката бе насочена към далечната греда, където Стефан Цонков я насочи в мрежата за 1:0.
32'  Възможност за Берое! Спас Георгиев центрира отлично отляво към границата на вратарското поле, където обаче сантиметри не достигнаха до Тонислав Йорданов да засече топката.
38'  Нов шанс за домакините! Серкан Юсеин отмъкна топката от краката на Алехандро Гарсия в половината на Хебър, след което комбинира с Тонислав Йорданов към вътрешността на терена. Той стреля, но Петър Дебърлиев изби.
45+1'  Сана Гомеш опита центриране, получи се удар към първа греда, но вратарят на Хебър внимаваше и изби в корнер.
45+2' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
56' Хубав удар на Георги Търтов от фаул, но над вратата.
65'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Стефан Цонков овладя топката в наказателното поле, върна я към Анте Живкович, който се разписа. Попадението обаче не бе зачетено заради това, че топката е напуснала очертанията на терена след намеса на вратаря на домакините, преди да попадне у Цонков.
67'  Страхотен шанс за Берое! Васил Василев пробва от дистанция, но Дебърлиев спаси.
72'  ГООООЛ за Хебър! Анте Живкович удари гредата на вратата  на Берое, топката попадна у Георги Търтов, който спокойно я спря и прати в мрежата за 2:0.
90' Удар от далеч на Валпорт, но Караджов успя да се справи.
90+3' Край на срещата.

БероеБЕРОЕ: 73. Иван Караджов, 2. Густаво Каскардо, 3. Сана Гомеш (65  4. Бубакар Траоре), 5. Зария Ламбулич, 8. Серкан Юсеин , 10. Уерди Мара, 14. Педро Енрике (46  19. Васил Василев) , 17. Спас Георгиев (76  7. Йоан Бауренски), 18. Клайдер Машедо , 77. Божидар Пенчев (46'  13. Ромарио Мойс) , 98. Тонислав Йорданов
Резерви: 23. Иван Гошев, 6. Макс Челич, 11. Денислав Станчев, 15. Георги Динков, 44. Атанас Йорданов
Треньор: Николай Киров

Хебър ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 33. Стефан Цонков , 27. Роберт Мазан, 55. Георги Вълчев , 19. Муса Сила, 7. Стоян Стоичков  (88' 84. Стилиян Тисовски) , 8. Алехандро Серано, 98. Георги Търтов  (76 17. Арсенио Валпорт) , 39. Анте Живкович (76 11. Лорен Марузин) , 77. Октай Хамдиев (88  10. Марк -Емилио Папазов), 5. Мартин Михайлов
Резерви: 88. Мартин Янков, 99. Архан Исуф, 44. Николай Николаев, 28. Осира Корнел, 97. Венсан Марсел
Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Кристиян Колев
Стадион: "Берое", Стара Загора
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР