Хебър (Пазарджик) победи с 2:1 Локомотив (Горна Оряховица) в първи мач от 28-ия кръг на Втора лига. Футболистите на треньора Николай Митов постигнаха обрат, след като губеха с 0:1 на почивката.

Живко Петков пропусна дузпа за Хебър още в шестата минута, а в 36-ата Владислав Мирчев изведе гостите от Горна Оряховица напред в резултата след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. Съдията Валентин Станчев, който ръководи отлично мача, отсъди 11-метровия наказателен удар за нарушение на вратаря Александър Любенов срещу нападателя на Локомотив.

През втората част избраниците на Митов се мобилизираха и стигнаха до обрата. В 52-ата минута Живко Петков се реваншира за пропуснатата дузпа и вкара за 1:1 с красиво изпълнение. В 59-ата и Октай Хамдиев се разписа под дъжда, донасяйки победата на домакините - 2:1.

В 89-ата минута Петко Цанков от състава на "железничарите", водени от треньора Георги Иванов-Геша, беше изгонен от игра, след като получи втори жълт и респективно червен картон. Той удари с лакът в лицето Евгени Игнатов и логично напусна терена.

След успеха Хебър събра 42 точки и е четвърти във временното класиране. Локомотив (Горна Оряховица) е на 13-ата позиция с 20 точки.