Дублиращият отбор на Лудогорец разби с 3:0 Янтра (Габрово) в мач от 27-ия кръг на Втора лига, който се игра в Разград. Над всички беше Бранимир Костадинов, блеснал с два гола. Опитният футболист вкара и преди дни при победата с 3:1 над Хебър в Пазарджик.

Третото попадение за успеха над Янтра днес бе дело на Петър Георгиев в 30-ата минута.

След поредния силен мач Лудогорец II събра 42 точки и се изкачи на третото място. Лидер е Пирин (Благоевград) с 53 точки, а втората позиция заема Локомотив (София) (49).

Избраниците на треньора Тодор Живондов започнаха по-активно и в 5-ата минута Цветослав Петров стреля, но покрай вратата. В 23-ата минута и Костадинов шутира в аут. Натискът на разградчани даде резултат след половин час игра, когато Петър Георгиев вкара за 1:0.

В добавеното време на първата част домакините удвоиха преднината си след попадение с глава на Бранимир Костадинов - 2:0.

Лудогорец продължи да доминира и след почивката. В 51-ата минута Гошев спаси изстрел на Иван Йорданов. Само секунди след това Бранко Костадинов реализира ново попадение с глава - 3:0.

Поражението остави Янтра с 19 точки и на една зад Локомотив (Горна Оряховица). Тимът от Габрово е на 14-ата позиция. Под чертата в момента е Нефтохимик със 17 точки.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЯНТРА 3:0
1:0 Петър Георгиев (30), 2:0 Бранимир Костадинов (45+1), 3:0 Бранимир Костадинов (52)

Съставът на Лудогорец II: 68. Владимир Русанов, 72. Кристиян Райчев, 58. Димитър Илиев, 50. Цветослав Петров, 52. Тихомир Димитров, 82. Иван Йорданов (к), 80. Методий Стефанов, 38. Владислав Найденов, 34. Бранимир Костадинов, 91. Александър Ганчев, 75. Петър Георгиев
Tреньор: Тодор Живондов

️‍ Бранимир Костадинов бележи за 2:0 срещу Янтра (Габрово) ️‍ ️ Следете срещата на живо http://ludogorets.com/bg/match-center/?m=1665&t=livescore ️ #Ludogorets2 #Yantra #Ludogorets2Yantra

Публикувахте от PFC Ludogorets 1945 в Четвъртък, 15 април 2021 г.