ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Кристиян Милатинов и Карина Караньотова в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Хебър победи само с 1:0 Ботев (Пловдив) в мач от петия кръг на Еfbet Лига и се изкачи на четвъртото място. Възпитаниците на Любослав Пенев изиграха нов силен двубой през новото първенство и дори можеха да постигнат по-изразителен успех. Вратарят на Ботев Хидайет Ханкич обаче се намеси решително в няколко ситуации и позволи само веднъж да бъде наказан. Победното попадение вкара Ангел Бастунов в 48-ата минута. Това се оказа достатъчно за домакините да зарадват верните си фенове с втора домакинска победа след тази над Берое - също с 1:0.

200 лв. Начален Бонус Спорт!

В 30-ата минута Мартин Секулич изпълни дузпа, но ударът му бе отразен от Матвей Игонен, за когото това бе второ поредно спасяване от бялата точка. Секунди след това се стигна до меле между играчите. Съдията Георги Давидов показа два жълти картона, а също така изгони един от асистентите на Любослав Пенев - Мартин Митев, който си изпусна нервите и дори удари асистент рефер.

В 48-ата минута Ангел Бастунов откри резултата за Хебър след асистенция на Георги Николов. Бившият играч на ЦСКА 1948 се разписа за 1:0, като се получи рикошет в тялото на Константинос Балоянис и топката влетя във вратата на Ханкич.

До края играчите на Хебър направиха няколко пропуска, а в 83-ата минута Ботев остана с човек по-малко. Резервата Джеймс Ето'о получи втори жълт и респективно червен картон.

Летящият високо Хебър събра 8 точки и се изкачи на четвърто място във временното класиране, докато Ботев остава на 14-ата позиция с едва 2 точки.

В следващия кръг отборът на Любо Пенев гостува на Локомотив )(София), докато „канарчетата“ приемат Крумовград.

ХЕБЪР - БОТЕВ (Пловдив) 1:0
1:0 Ангел Бастунов (48)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Нападателят на Хебър Георги Николов се пребори със Станислав Работов и подаде на Ангел Бастунов, който стреля от движение, но Хидайет Ханкич не беше затруднен и улови.
6 - Пред Самуел Акере от Ботев се откри добра възможност, ударът му обаче беше неточен.
15 - Изстрел на Красиан Колев, топката прелетя над вратата на Хебър.
27  ДУЗПА за Ботев! Акере тръгна да се надиграва в наказателното поле на Хебър с Роберт Мазан. Играчът на гостите падна, а съдията Георги Давидов посочи бялата точка.
28  ВАР потвърди дузпата.
30  НЯМА ГОЛ! Мартин Секулич изпълни, Игонен спаси удара. Последва добавка с глава, която пък срещна лявата греда на вратата на Хебър и нулевото равенство се запазва.
30   Напрежението се покачи и се стигна до меле между играчите. Съдията Давидов потуши ситуацията с жълти картони на Жоао Сеско от Хебър и на Точукву Ннади от Ботев. Реферът също така изгони и един от асистентите на Любослав Пенев - Мартин Митев, който си изпусна нервите и дори удари съдия.
38 - Опасен удар на Красиан Колев е блокиран от играч на Хебър.
45+2 - Край на първото полувреме.
------------
46 - Начало на второто полувреме.
48  ГОЛ! 1:0 за Хебър. Момчетата на Любо Пенев организираха контраатака, отляво Георги Николов надигра съперник и центрира в наказателното поле на Ботев, където отбраната на "канарчетата" изпусна Ангел Бастунов, който стреля, а след рикошет в тялото на Константинос Балоянис топката влетя във вратата на Хидайет Ханкич.
55  Блестяща намеса на Ханкич, който не позволи на топката да влети отново във вратата му, след като при центриране на Кабов от корнер играч на гостите я насочи към собствената си врата в опит да я изчисти.
59  Шанс за гостите. Мартин Секулич преодоля няколко футболисти на Хебър в наказателното поле, включително и вратаря Игонен, подаде към Точукво Ннади, който на празна врата направи по-трудното и стреля над напречната греда.
68  Георги Николов подаде на Ангел Бастунов, той финтира Николай Минков, сменяйки посоката и шутира, Ханкич спаси.
74  Капитанът на Хебър Георги Вълчев отправи далечен удар, Хидайет Ханкич се разтегна максимално, за да предотврати втори гол във вратата си.
76  Карлос Охене изведе Бастунов сам срещу стража на Ботев, българинът опита да промуши топката между краката на вратаря, но той се намеси и изчисти в ъглов удар.
83  ЧЕРВЕН КАРТОН! Влезлият като резерва в средата на второто полувреме Джеймс Ето`о беше изгонен с втори жълт картон.
90+5 - Край на мача. Хебър победи Ботев (Пловдив) с 1:0.

ХЕБЪР: 32.Матвей Игонен, 43.Жоао Сеско , 24.Лазар Марин, 27.Роберт Мазан, 7.Георги Вълчев (к)  (90+1  99.Стефан Цонков), 44.Николай Николаев, 8.Карлос Охене, 10.Ангел Бастунов , 11.Атанас Кабов (78  13.Архан Исуф), 17.Николас Пенев (66  84.Стилиян Тисовски), 9.Георги Николов (90+1  3.Богомил Божуркин)
Резерви: 1.Петър Дебърлиев, 88.Мартин Янков, 3.Богомил Божуркин, 13.Архан Исуф, 18.Атанас Килов, 23.Сашо Лебанов, 84.Стилиян Тисовски, 99.Стефан Цонков
Треньор: Любослав Пенев

Ботев Пловдив
БОТЕВ (Пд): 1.Хидайет Ханкич , 2.Рой Херман (56  15.Джеймс Ето`о ), 5.Йонас Тамм, 10.Красиан Колев (73  14.Фаустас Степонавичус), 16.Самуел Акере , 17.Николай Минков, 21.Точукву Ннади , 25.Станислав Работов (к), 28.Янис Карабельов, 38.Константинос Балоянис, 9.Мартин Секулич
Резерви: 92.Даниел Кайзер, 14.Фаустас Степонавичус, 15.Джеймс Ето`о, 18.Димитър Папазов, 24.Джаспър Ван Хертъм, 30.Лъчезар Балтанов, 42.Емил Найденов
Треньор: Станислав Генчев

Пазарджик, стадион "Георги Бенковски"
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР