ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Враца) и Хебър завършиха 0:0 в мач от 26-ия кръг в efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ във Враца домакините удариха две греди и гол на Браян Переа не бе зачетен заради засада, а гостите треснаха веднъж напречната греда. Така тимът от Пазарджик спря ужасна серия от четири загуби в елита и спечели първа точка под ръководството на Любослав Пенев, който смени на треньорския пост Владимир Манчев.

Домакините бяха по-дейни през първата част и още в 7-ата минута удариха греда, след като Диего Фераресо шутира от дистанция и топката се отби в гредата. Три минути по-късно гостите имаха шанс да поведат, но след удар на Георги Търтов топката рикошира в играч на Ботев и се отби в напречната греда.

В 22-ата минута Момчил Цветанов подаде към Клери Сербер, който се измъкна от бранител на Хебър и стреля силно, но Петър Дебърлиев боксира встрани. Стражът на Хебър реагира блестящо и пет минути след това, отразявайки прехвърлящ удар на Браян Переа. В 36-ата минута Клери Сербер изведе отлично Момчил Цветанов вляво на наказателното поле на Хебър. Той овладя и шутира, но Дебърлиев отлично скъси ъгъла и парира удара на крилото.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Много добра възможност се откри пред Хебър седем след почивката, след като Хамдиев беше изведен вдясно, а Мартин Кавдански опита да го догони и успя. Хамдиев обаче нанесе удар, който беше нескопосан и не затрудни Костов.

В 70-ата минута Момчил Цветанов изпълни много добре пряк свободен удар, но топката се отби в напречната греда на Дебърлиев и Переа вкара с глава в опразнената врата, но голът не бе зачетен заради засада. Седем минути по-късно Диего Фераресо направи много груб фал в краката на Муса Сила, който се свлече на терена, викайки. Съдиите не преразгледаха ситуацията за потенциален червен картон.

В последните секунди от добавеното време Антонио Георгиев овладя страхотно подаване на Момчил Цветанов, но Петър Дебърлиев не бе преодолян.

След равенството врачани останаха на 6 точки пред днешния си опонент, който също се бори за оцеляването си елита и е на четири точки от мястото, даващо право на бараж за влизане/оставане.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ХЕБЪР 0:0

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
7 - ГРЕДА за Ботев (Враца)! Диего Фераресо стреля от дистанция, но в гредата.
10 - ГРЕДА за Хебър! Алехандро Серано намери Георги Търтов, чийто удар рикошира в играч на Ботев и се отби в напречната греда.
22 - Петър Дебърлиев отрази удар на Клери Сербер от дъгата на наказателното поле.
27 - Дебърлиев спаси след опит за прехвърлящ удар на Браян Переа.
36 - Момчил Цветанов не успя да преодолее Дебърлиев, който отново се оказа последна преграда пред гола.
45 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
52 - Хебър пропиля великолепен шанс да смълчи публиката на стадион "Христо Ботев", след като Октай Хамдиев изпревари Мартин Кавдански, навлезе в наказателното поле и шутира разочароващо.
58 - Мирослав Маринов центрира остро в наказателното поле на гостите, но Переа не успя да отиграе добре и да застраши Дебърлиев.
70 - ГРЕДА за Ботев (Враца) с незачетен гол! Момчил Цветанов уцели гредата при изпълнение на пряк свободен удар, а при добавката Браян Переа вкара топката във вратата на Дебърлиев, но страничният съдия вдигна флага си за засада, потвърдена и от ВАР.
84 - Серано навлезе в наказателното поле, но Кавдански с решителен шпагат предотврати опасността.
90+4 - Антонио Георгиев овладя страхотно подаване на Момчил Цветанов, но Петър Дебърлиев не бе преодолян.
90+5 - Край на мача! Ботев (Враца) и Хебър завършиха 0:0 в първия мач за кръга.

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов (К), 3. Мартин Кавдански , 4. Луиз Соарес (90+216. Красимир Тодоров), 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 11. Момчил Цветанов , 14. Марко Мажуга (469. Даниел Генов), 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер (4615. Мирослав Маринов)
Резерви: 34. Федерико Рубио, 9. Даниел Генов, 15. Мирослав Маринов, 16. Красимир Тодоров, 18. Диого Барбоса, 21. Жан Пиер Да Силва, 22. Петър Кепов, 24. Стефан Гаврилов, 37. Том Рапнуи
Треньор: Дани Моралес

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К), 33. Стефан Цонков, 28. Осира Корнел, 27. Роберт Мазан, 55. Георги Вълчев, 19. Муса Сила, 8. Алехандро Серано (8510. Марк-Eмилио Папазов), 7. Стоян Стоичков (6039. Анте Живкович ), 98. Георги Търтов (6097. Венсан Марсел), 77. Октай Хамдиев, 11. Лорен Марузин (7844. Николай Николаев)
Резерви: 22. Звонимир Микулич, 39. Анте Живкович, 99. Архан Исуф, 15. Камен Хаджиев, 10. Марк-Емилио Папазов, 97. Венсан Марсел, 44. Николай Николаев, 84. Стилиян Тисовски, 5. Мартин Михайлов
Треньор: Любослав Пенев

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР