Приятната изненада на Втора лига Кариана продължава продължава с отличното си представяне. Тимът от монтанското село Ерден разби закъсалия Нефтохимик като гост с 4:0.

Играчите на Веселин Великов направиха силно първо полувреме, в което вкараха два гола и изковаха успеха. Още в 15-ата минута юношата на Монтана Борислав Дамянов откри резултата. , а в 37-ата Николай Дичев удвои.

Само 120 секунди след началото на второто полувреме Евгени Игнатов-Бамзе покачи на 3:0 и на практика реши двубоя. Крайният резултат беше оформен от друг юноша на Монтана Владислав Цеков.

С този успех Кариана запази второто си място в класирането с 16 точки, на две пред Хебър, който е с мач по-малко. Лидер е Локо (софия) с 199 т. Нефтохимик е 16-и с две точки.

ВТОРА ЛИГА, 7 КРЪГ
На 19 септември (събота)
Нефтохимик – Кариана 0:4
0:1 Борислав Дамянов (17), 0:2 Николай Дичев (35), 0:3 Евгени Игнатов (47), 0:4 Владислав Цеков (59)

Локомотив (Сф) – Литекс 2:0
1:0 Илиян Стефанов (25), 2:0 Светослав Диков (42)

Янтра – Септември (Сф) 0:2
0:1 Симеон Александров (47), 0:2 Димитър Костадинов (73)

Спортист – Витоша (Бистрица) 1:1
0:1 Христо Иванов (6), 1:1 Калоян Стефанов (41-д)

Септември (Сим.) – Хебър 2:3
1:0 Руслан Иванов (26-д), 1:1 Христо Младенов (34-авт), 1:2 Живко Петков (49), 2:2 Ивайло Михайлов (77), 2:3 Живко Петков (85)